یک فرد معتاد برای تهیه موادروزانه حداقل چقدر هزینه می کند؟

سه‌شنبه 8 خرداد 1397 - 09:06
کد مطلب: 952531
زنان معتاد

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدرگفت: در گذشته دور خانواده‌های ایرانی نسبت به امروز به موضوعات پیشگیرانه در حوزه اعتیاد توجه بسیار زیادی داشتند.

به گزارش ایسکانیوزسردار اسدالله هادی نژاد در برنامه رادیویی پیشگیری از اعتیاد در سطح جامعه را نیازمند عزمی ملی دانست و گفت: حساسیت خانواده‌ها در چرخه پیشگیری از اعتیاد تاثیر بسزایی دارد.

با اشاره به لزوم پیشگیری از بروز اعتیاد به واسطه یک همت ملی، گفت: هر فرد به نسبت شرایط خود که نشات گرفته از عناصر و عوامل مختلف است، به صورت منحصر به فردی به اعتیاد روی می آورد.

وی با اشاره به این که شرایط بازگشت به حالت سلامتی برای فرد معتاد امری سخت و طاقت فرسا است، افزود: در گذشته دور خانواده‌های ایرانی نسبت به امروز به موضوعات پیشگیرانه در حوزه اعتیاد توجه بسیار زیادی داشتند.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه اضافه کرد: خانواده های ایرانی در حال حاضر با اعتماد کامل به ساز و کارهای جمهوری اسلامی فرزندان خود را به دولت و حکومت سپرده‌اند، به طوری که در روند این اعتماد قدری از وظایف و حساسیتهای خود را کنار گذاشتهاند.

وی همچنین در ادامه افزود: بروز حساسیت های مناسب و دقیق خانواده ها میتواند در چرخه پیشگیری از مواد مخدر تاثیر بسزایی داشته باشد.

هادی نژاد با اشاره به این که یک فرد معتاد برای تهیه مواد حداقل روزانه باید ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان هزینه کند گفت: موضوع بیکاری در بسیاری از موارد نمی‌تواند دلیل رجوع به مواد مخدر باشد، چرا که تهیه مواد توسط فردی انجام می شود که صاحب پول و شغل است.

وی با اشاره به تعریف معتاد متجاهر، تصریح کرد: بر اساس قانون کسی که فاقد برگه درمان بوده و تحت درمان اعتیاد قرار ندارد به عنوان معتاد متجاهر و مجرم شناخته می شود.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر که در یک برنامه‌ رادیویی صحبت می‌کرد با اشاره به ماده ۳۳ قانون مبارزه با مواد مخدر، عنوان کرد: بر اساس قانون مبارزه با مواد مخدر ۱۲ دستگاه مختلف فرهنگی و اجتماعی مسئول ستاد مبارزه با مواد مخدر شده اند، که رییس جمهور به عنوان رییس و وزیر کشور به عنوان دبیر این شورا مشخص شده اند.

700

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار