جعفری دولت آبادی: متهم تعرض جنسی در مدرسه به زندان معرفی شد

سه‌شنبه 8 خرداد 1397 - 21:19
کد مطلب: 952748
 هشدار دادستان تهران به هنرمندان و ورزشکاران

دادستان تهران به دنبال انتشار اخباری در برخی رسانه‌ها با عناوین «فرار بدهکار بزرگ بانکی به خارج از کشور» و هم‌چنین «تعرض به برخی دانش‌آموزان در غرب تهران» در خصوص روند رسیدگی به این پرونده‌ها توضیح داد.

به گزارش ایسکانیوز از پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، جعفری دولت‌آبادی اظهار داشت: پرونده مربوط به بدهکار بانکی در سال 1389 و در پی شکایت اداره کل حقوقی یکی از بانک‌های کشور علیه مدیرعامل تعدادی از شرکت‌ها بابت اخذ تسهیلاتی کلان از شعبه مرکزی آن بانک و متعاقباً جعل نامه‌های بانک و فک رهن از تعداد 20 فقره از پلاک‌های ثبتی مفتوح شده است.

وی ادامه داد: در اثنای رسیدگی، شکواییه‌های دیگری از هفت بانک و یکی از صندوق‌های قرض‌الحسنه و یکی از نهادهای عمومی غیردولتی از جمله در خصوص دریافت تسهیلات کلان توسط متهم موصوف و فرزندانش از طریق جعل، استفاده از سند مجعول و تحصیل مال از طریق نامشروع واصل گردیده است.

جعفری دولت آبادی گفت: پس از انجام تحقیقات مقدماتی و صدور قرار‌های تأمین کیفری برای 22 نفر از متهمان پرونده، بازپرس در تاریخ 18 آبان سال 91 مبادرت به اتخاذ تصمیم نهایی نموده و برای 11نفر از متهمان، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری تهران ارسال و با جلسات متعدد، تاکنون منجر به صدور رأی توسط دادگاه نشده است.

دادستان تهران افزود: در تاریخ 18 بهمن 96 دادگاه رسیدگی‌کننده برای متهمان اصلی پرونده به اسامی اختصاری «و.ا.ا» و «م.ا.ا» قرار ممنوع‌الخروجی برای مدت 6 ماه صادرکرد اما خروج احتمالی متهمان موصوف از کشور، به رغم صدور قرار ممنوعیت خروج آن‌ها بوده و پرونده‌ای در خصوص نامبردگان در دادسرای تهران مفتوح به رسیدگی نیست.

دادستان تهران گفت: در سال 1395 فرد روحانی موصوف در پرونده مورد اشاره فاقد هر گونه سمتی بوده و برای پیگیری پرونده اتهامی یکی از بستگانش به شعبه بازپرسی مراجعه کرده و با حضور در جلسه بازپرسی، موجبات اعتراض شاکی را فراهم آورده که با درخواست خروج وی از شعبه همراه شده است.

این فرد متعاقباً به دادسرا مراجعاتی داشته و از جمله در تاریخ 30 آذر سال 95 در خارج از شعبه بازپرسی مطالبی را علیه بازپرس رسیدگی‌ کننده مطرح کرده است؛ بازپرس به رغم تصمیم به انعکاس موضوع به دادسرای ویژه روحانیت، از این امر منصرف شده است؛ اما شاکی پرونده به آن دادسرا مراجعه کرده و شکواییه‌ای را علیه روحانی موصوف تقدیم کرده است.

دادستان تهران افزود: بازپرس پرونده منکر صدور هرگونه دستور برای زدن دستبند به فرد روحانی است، اما دادستانی تهران در حال بررسی این ادعاست.

جعفری دولت‌آبادی در مورد خبر سوم اظهار داشت: حسب گزارش مورخ 7 خرداد امسال مرکز عملیات پلیس اطلاعات و امنیت عمومی تهران بزرگ در تاریخ 6 خرداد سال 97 و در پی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیس 110 مبنی بر وقوع درگیری در یکی از دبیرستان‌های غرب تهران، مأموران پلیس به محل اعزام شدند و متعاقبا 15 نفر از اولیای‌ دانش‌آموزان مبادرت به طرح شکایت کرده و اعلام کرده‌اند متهم به فرزندانشان تعرض جنسی نموده است.

متهم نزد ضابطان و قاضی دادسرا اقرار کرده که در یک نوبت فیلم‌های مستهجنی که در گوشی تلفن همراه خود داشته است را برای تعدادی از دانش‌آموزان پخش کرده است. اما سایر اتهامات را منکر شده است.

با انعکاس موضوع به دادسرا و تشکیل پرونده کیفری، متهم تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و با صدور قرار تأمین به زندان معرفی شده است. تحقیقات در پرونده ادامه دارد.

700

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار