نصب سکوهای درحال توسعه پارس جنوبی براساس زمانبندی تکمیل حفاری

چهارشنبه 9 خرداد 1397 - 13:03
کد مطلب: 952900
سکو فاز 14

مدیر برنامه ریزی و کنترل طرح های شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به پیشرفت 85 تا 95 درصدی سکوهای دریایی درحال ساخت پارس جنوبی در یارد صدرا اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی ها و اولویت بندی های انجام شده، تعداد 6 سکو از مجموع ٩ سکوی درحال ساخت در این یارد تا پایان امسال آماده نصب و راه اندازی خواهند بود.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ مدیر برنامه ریزی و کنترل طرح های شرکت نفت و گاز پارس، اظهار داشت: مطابق اولویت بندی های انجام شده، سکوهای درحال ساخت، جهت آماده سازی برای حمل و نصب در موقعیت خود در دریا، می بایست به پیشرفت حداقل 96 درصد در بخش ساخت و 60 درصد در بخش پیش راه اندازی برسند.

علی آفریده قیاسی، روند متوازن پیشرفت کار درمراحل ساخت سکوهای تولیدی فازهای 13 ، 14 و 24-22 پارس جنوبی به موازات حفاری و تکمیل چاه های توسعه ای مربوط به هر سکو را از مهم ترین عوامل اولویت بندی حمل و نصب سکوها عنوان کرد و گفت: بر این اساس، اولویت اول کارفرما در حمل و نصب سکوهای فراساحل، بر پایه امکان تولیدی شدن آن سکو و برداشت بیشتر از میدان مشترک قرار گرفته است.

به گفته این مدیر ارشد شرکت نفت و گاز پارس، پس از نصب موفقیت آمیز سکوی 22 در هفته گذشته، از مجموع سکوهای 4 گانه فازهای درحال توسعه پارس جنوبی سکوهای ١٤C، ١٣Bو ٢٤A تا پایان شهریورماه ودر ادامه نیز سکوهای 13C – 13A – 24B - 23و 14Dمربوط به این فازها، آماده بارگیری خواهد شد.

آفریده با یادآوری ساخت، نصب و راه اندازی سکوی ١٤Aدر ماه گذشته توسط شرکت سکوسازی ایزوایکو در یارد بندرعباس، افزود: سکوی دوم (14B)طرح توسعه فاز١٤ نیز در این یارد ، درحال ساخت بوده وتا پایان سال جاری آماده نصب و راه اندازی خواهد شد.

آفریده قیاسی با بیان این که در نتیجه پی گیری ها و پایش مستمر روند اجرایی سایر بخش های اجرایی طرح های توسعه فازهای 13 و 14 و 24-22 پارس جنوبی، علیرغم همه محدودیت های موجود، طی سال گذشته پیشرفت های مناسبی دربخش تاسیسات پالایشگاهی این فازها نیز بدست آمده است، عنوان کرد: در حال حاضر ردیف اول و دوم پالایشگاه فاز 13 و ردیف اول پالایشگاه فاز 24-22 راه اندازی شده است و سایر ردیف های شیرین سازی این پالایشگاه ها نیز با فاصله کم طی ماه های آتی آماده بهره برداری خواهند بود.


مدیر برنامه ریزی و کنترل طرح های شرکت نفت و گاز پارس با بیان این که پایش و کنترل مستمر طرح های بزرگ در مراحل انتهایی کار، از دقت و حساسیت به مراتب بالاتری برخورداراست، خاطر نشان کرد: اگرچه به صورت طبیعی پیشرفت عددی پروژه ها در مراحل انتهایی کار، ارقام نسبتا" پایینی هستند، این فعالیت ها در دستیابی موفقیت آمیز به اهداف طرح، نقش و اثرگذاری بسیار مهمی را ایفا می کند.

402

169 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار