مستندی درباره اقتصاد سیاسی دوران ترامپ آماده پخش شد

مستند «دوران ترامپیسم، جنگ بازاریابی» که پژوهشی پیرامون اقتصاد سیاسی دوران ریاست جمهوری ترامپ بر آمریکا است، آماده پخش شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی خانه مستند انقلاب اسلامی، مستند «دوران ترامپیسم ،جنگ بازاریابی» برای نخستین بار پرده از ابعاد گسترده ی مفهوم جنگ بازاریابی و اثرات متقابل آن در عرصه تعاملات بین المللی بر می دارد.

مهدی جوزایی کارگردان این مستند، شکل گیری ایده اصلی «دوران ترامپیسم، جنگ بازاریابی» را در اتاق فکر گروه رسانه ای تماس دانست و گفت: در این مستند ابتدا به تعریف دقیق مفهوم بازاریابی در عصر حاضر پرداخته می شود و وجه تمایز آن برجسته می شود. به عبارت دیگر اولین نقطه ی عطف این مستند جائیست که مخاطب با جنس دیگری از بازاریابی آشنا می شود که حالا دیگر فقط شامل داد و ستد کالا و خدمات نیست بلکه بازاریابی عقیده است.

وی ادامه داد: امروزه از تکنیک های بازاریابی سیاسی در سرتاسر جهان به مقاصد مختلف استفاده می شود. در این مستند به بهره گیری گسترده دونالد ترامپ از تکنیک های متنوع بازاریابی سیاسی، در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا پرداخته می شود. ترامپ به عنوان یک تاجر و بازاریاب، از زاویه معامله اقتصادی به سیاست نگاه می کند و این مسئله باعث شده تا تعامل او با کشورهای دیگر بر همین اساس تعریف شود.

کارگردان این مستند معتقد است: مستند سازی در حوزه ی «اقتصاد سیاسی» با توجه به حساسیت های بالا و ملاحظاتی که در این زمینه همیشه وجود داشته است، ریسک بالایی دارد.

وی در این خصوص گفت: اولین نسخه از این مستند در سال 96 آماده شد اما بخاطر حساسیت هایی که وجود داشت فرآیند بازبینی و تایید فیلم تا سال 97 به درازا کشید و این مسئله باعث شد اغلب پیش بینی هایی که در این فیلم صورت گرفته بود قبل از پخش آن، بوقوع بپیوندد از جمله بالا گرفتن جنگ تجاری جمهوری خلق چین و ایالات متحده آمریکا، خروج آمریکا از برجام و حتی برجسته تر شدن مفهوم «جنگ بازاریابی» در ادبیات اقتصادی و سیاسی کشور.

مستند «دوران ترامپیسم، جنگ بازاریابی» به کارگردانی مهدی جوزایی و تهیه کنندگی مهدی مطهر در خانه مستند انقلاب اسلامی تهیه شده است و به زودی از رسانه ملی به نمایش در می آید.

501

کد خبر: 954569