احداث یک کیلومتر خط انتقال برق 5.2 هکتار جنگل را از بین می‌برد/ صرفه‌جویی در مصرف برای حفظ محیط زیست

یکشنبه 20 خرداد 1397 - 18:25
کد مطلب: 955004
برق و جنگل

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: احداث یک کیلومتر خط 230 کیلوولت دو مداره در استان گیلان، حدود 5.2 هکتار از مناطق جنگلی در حریم خطوط را از بین می‌برد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ عظیم بلبل آبادی، با اشاره به مزایای فراوان مدیریت مصرف انرژی برق شامل جلوگیری از هدررفت سرمایه‌گذاری‌های سهمگین در بخش تولید و شبکه انتقال و فوق توزیع و توزیع، حفظ منابع ملی برای آیندگان، کمک به اقتصاد خانواده و اقتصاد ملی افزود: مهمترین و حیاتی ترین مزیت مدیریت مصرف انرژی برق، جنبه زیست محیطی این قضیه است که در دنیای امروز بسیار مورد تاکید قرار گرفته است و سرمایه گذاری‌های هنگفتی برای حفظ آن انجام شده است.

او ادامه داد: یکی از مهمترین اولویت‌های دنیای امروز کاهش آلاینده های زیست محیطی و حفظ محیط زیست به عنوان یک امانت برای آیندگان است.

بلبل‌آبادی تصریح کرد: اهمیت و ضرورت مدیریت مصرف انرژی برق زمانی حساس تر می شود که بدانیم برای احداث هر کیلومتر خط 230 کیلوولت دو مداره در استان گیلان نیاز به 750 میلیون تومان سرمایه گذاری است و از جنبه زیست محیطی باز هم این امر حیاتی تر خواهد بود که بدانیم برای احداث این مقدار خط حدود 5.2 هکتار از مناطق جنگلی در ارتباط با موضوع حریم خطوط از بین خواهد رفت.

بلبل آبادی با اشاره به اینکه در بحث اصلاح الگوی مصرف انرژی تنها آموزش و فرهنگ سازی کافی نبوده و موفق نخواهد بود، گفت: برای اصلاح الگوی مصرف انرژی باید به تمامی جنبه های آن توجه داشت تا بتوانیم در این زمینه موفق شویم.

او با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف انرژی، 4 ضلع دارد که همه این اضلاع باید مد نظر قرار گیرد، افزود: یک ضلع آن اصلاح رفتار مصرف کنندگان است که از طریق آموزش، فرهنگ سازی و بستر سازی شکل می گیرد، ضلع دیگر آن اصلاح ساختار قوانین است و تا زمانی که انرژی ارزان باشد به مصرف بهینه توجهی نخواهد شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان ادامه داد: سومین ضلع، بحث ارتقای فن آوری است که بعد فنی را تشکیل می دهد و ضلع چهارم نیز واقعی کردن قیمت است که می تواند به مدیریت مصرف و مدیریت بهره‌وری انرژی کمک کند.

او تصریح کرد: نکته مهم این است که پرداختن به یک جنبه از اصلاح الگوی مصرف انرژی بطور قطع موفقیت آمیز نخواهد بود و راه به جایی نخواهد برد. اصلاح الگوی مصرف انرژی باید به عنوان یک سیستم در نظر گرفته شود که موفق شدن در این زمینه مستلزم توجه به همه اجزای سیستم است.

402

169 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار