واکنش استاندار اصفهان به اقدامات اخیر آمریکا در مورد ایران

چهارشنبه 23 خرداد 1397 - 15:00
کد مطلب: 955758
محسن مهرعلیزاده

استاندار اصفهان با اشاره به اقدامات اخیر آمریکا، اظهار کرد: آمریکا فکر می کند که با این اقدامات می تواند به ایران ضربه وارد کند که البته مردم با باوری که نسبت به استقلال، قدرت و استعداد خود دارند، خواهند توانست با محدودیت های جدید و تحریم های اعمال شده مقابله کنند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از استانداری اصفهان، محسن مهرعلیزاده، در خصوص آخرین وضعیت استان در بخش های اشتغال و پروژه های عمرانی، اظهار کرد: پیگیری های اساسی در زمینه های طرح های اشتغالزایی در بخش های مختلف در حال انجام است و امیدواریم تعهد ۱۰۰ هزار شغل در سال ۹۷ به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه براساس آمار، استان اصفهان ۲۲۵هزار نفر بیکار دارد، افزود: حتی اگر به تعهد اشتغال امسال عمل کنیم این میزان بیکاری به عنوان رسوب باقی خواهد ماند و به همین دلیل باید بیش از ورودی به بازار کار ایجاد اشتغال کرده و تلاش کنیم تا اشتغال موجود حفظ شود.

استاندار اصفهان با اشاره به اقدامات اخیر آمریکا، اظهار کرد: آمریکا فکر می کند که با این اقدامات می تواند به ایران ضربه وارد کند که البته مردم با باوری که نسبت به استقلال، قدرت و استعداد خود دارند، خواهند توانست با محدودیت های جدید و تحریم های اعمال شده مقابله کنند.

وی تاکید کرد: باید بتوانیم واحدهای تولیدی خود را سرزنده نگه داریم و با اتکا به داخل، ظرفیت های دیگری را در بخش های مختلف به منصه ظهور برسانیم.

مهرعلیزاده با بیان اینکه طرح های عمرانی با جدیت در حال پیگیری است، افزود: اراضی متعلق به ارتش برای توسعه فرودگاه بین المللی اصفهان خریداری شده و در اختیار فرودگاه قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: طرح های دیگری از جمله مترو و قطارشهری اصفهان، تصفیه خانه ها و شبکه های آبرسانی برای شهرهای مختلف نیز فعال است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه مدیریت استان در خصوص گردشگری و عینیت بخشی به خواهرخواندگی ها به صورت جدی در حال فعالیت است، افزود: در نظر داریم که با چند شهر مهم دنیا به صورت مستقل ارتباط برقرار کنیم و پروازهای مستقیم داشته باشیم.

وی با اشاره به سختگیری های بانک ها و مشکلات کارفرمایان، اظهار کرد: چندین جلسه با مدیران عامل و سرپرست های بانک های استان برگزار و بررسی های لازم در خصوص وظایف آنها انجام شده است.

مهرعلیزاده با بیان اینکه سرنوشت کشور به اشتغال جوانان وابسته است، افزود: اشتغال جوانان مستلزم وام ها و اعتبارات بانکی است و اینکه بانک ها با سلیقه خود، دستورالعمل هایی را تعریف و تغییر دهند به هیچ وجه با روند کلی توسعه کشور و استان هماهنگ نیست.

وی خاطر نشان کرد: در برخی از موارد این دستورالعمل ها اصلاح شده است، اما در برخی موارد این امر صورت نگرفته و باید مشخص شود که استان چند بانک همراه و همگام با برنامه های مدیریت استان دارد.

استاندار اصفهان گفت: باید مشخص شود چه بانکی با همکاری خوب براساس وظیفه اش به فعالیت در استان ادامه می دهد و مدیرعامل کدام بانک باید تغییر کند و یا کدام بانک اساساً باید در استان تعطیل شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید منتظر اعتبارات دولتی باشیم، افزود: اعتبارات کافی در استان وجود دارد و باید بدانیم اگر با سرمایه گذار به خوبی رفتار شود، نیازی به اعتبارات مرکز وجود ندارد.

29 / 29

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار