افزایش سقف وام های پرداختی دانشگاه آزاد اسلامی به کارکنان؛

39 میلیون تومان وام مسکن / بازپرداخت 180 ماهه

شنبه 2 تیر 1397 - 10:29
کد مطلب: 957865
وام

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه ای، افزایش و دستورالعمل پرداخت وام های دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر عبدالرسول پورعباس معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه ای به روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی، افزایش و دستورالعمل پرداخت وام های دانشگاه را اعلام کرد.

براساس این بخشنامه، سقف وام های قابل پرداخت توسط واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد. سقف قابل پرداخت وام خرید مسکن، مبلغ 39 میلیون تومان با مدت زمان بازپرداخت 180 ماهه، سقف قابل پرداخت وام ودیعه مسکن، مبلغ 15 میلیون و 600 هزار تومان با مدت زمان بازپرداخت 72 ماهه، سقف قابل پرداخت وام تعمیرات مسکن، مبلغ 9 میلیون و 100 هزار تومان با مدت زمان بازپرداخت 72 ماهه، سقف قابل پرداخت وام ضروری، مبلغ 5 میلیون و 850 هزار تومان با مدت زمان بازپرداخت 48 ماهه و سقف قابل پرداخت وام صندوق پس‌انداز، مبلغ 26 میلیون تومان تعیین شد.

در این بخشنامه تاکید شده واحدها و مراکز آموزشی باید با رعایت آیین‌نامه پرداخت وام های دانشگاه، نسبت به اجرای مفاد این بخشنامه اقدام کنند.

در آیین‌نامه شرایط پرداخت وام خرید، تعمیرات، ودیعه مسکن و ضروری کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید شده است که تسهیلات مسکن این آیین‌نامه برای خرید، احداث، تکمیل و تبدیل به احسن خواهد بود. وام‌گیرنده ملزم به مصرف وام در جهت مزبور است.

طبق این آیین‌نامه، وام‌گیرنده برای دریافت وام خرید مسکن باید حداقل دارای 5 سال سابقه خدمت تمام‌وقت در دانشگاه بوده و در زمان دریافت وام، دارای حکم رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی باشد. وام‌گیرنده و افراد تحت تکفل وی نیز نباید دارای ملک مسکونی باشند. همچنین مجموع سن متقاضی با مدت بازپرداخت اقساط وام دریافتی، نباید از 60 سال تجاوز کند و مجموع اقساط وام های دریافتی وام‌گیرنده نباید از دوسوم جمع حقوق و مزایای ماهیانه وی تجاوز کند.

دریافت وام خرید مسکن ملزم به ضمانت دو کارمند رسمی و یک فقره چک به میزان اصل و فرع وام دریافتی است.

براساس این آیین‌نامه، کارکنانی که وام خرید مسکن را دریافت کنند، پس از سپری شدن حداقل سه سال می توانند از وام تعمیرات مسکن بدون نیاز به ارزیابی ملک، استفاده کنند. پرداخت مجدد وام تعمیرات مسکن منوط به سپری شدن سه‌پنجم اقساط وام از نظر زمانی و ریالی است.

دارا بودن حداقل سه سال سابقه کار تمام‌وقت در دانشگاه، ارائه قرارداد اجاره‌نامه رسمی از دفتر اسناد رسمی یا بنگاه معاملات ملکی مجاز و فاقد مسکن بودن متقاضی و افراد تحت تکفل وی ازجمله شرایط دریافت وام ودیعه مسکن توسط کارکنان و اعضای هیات علمی است.

در این آیین‌نامه درخصوص شرایط دریافت وام ضروری از سوی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، آمده است: برای دریافت این وام دارا بودن حداقل یک سال سابقه کار تمام‌وقت دانشگاه، مورد تایید بودن نحوه کار و رفتار وام‌گیرنده در طول خدمت، معرفی یک نفر از کارکنان رسمی و تمام‌وقت به عنوان ضامن، تحویل مدارک مربوط به وام و یک فقره چک یا سفته به مبلغ اصل و فرع وام دریافتی با ظهرنویسی ضامن به اداره مالی دانشگاه الزامی است.

در این آیین‌نامه تاکید شده تمامی درخواست های مربوط به مسکن (خرید، ودیعه و تعمیرات) در واحدهای دانشگاهی در کمیسیونی مرکب از رئیس واحد، معاون اداری و مالی، مدیر امور کارکنان و در سازمان مرکزی در کمیسیونی شامل نماینده دفتر حقوقی، نماینده امور مالی و نماینده اداره کل امور اداری مطرح و پس از تصویب، قابل پرداخت است.

179 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار