نامه فراکسیون نمایندگان ولایی به علی لاریجانی

در این برهه مدیرانی میخواهیم تا از میدان مین عبور کنند

دوشنبه 4 تیر 1397 - 23:35
کد مطلب: 958597
علی لاریجانی

فراکسیون نمایندگان ولایی در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس، در انتقاد به وضعیت اقتصادی حال حاضر کشور اذعان کردند:در این برهه ،نیاز به مدیرانی داریم که بتوانند ، مانند هشت سال دوران دفاع مقدس از میدان مین عبور کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسکانیوز، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی از نگارش نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد و اعلام کرد که در این نامه فراکسیون متبوعش خواستار لغو تعطیلات تابستانی مجلس شده و بر لزوم برگزاری جلسات قوای سه گانه برای رفع مشکلات مردم تاکید کرده است.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

با احترام استحضار دارید که روزهای سختی برمردم عزیز و شهید پرور ایران اسلامی به ویژه اقشار ضعیف و حقوق بگیر می‌گذرد. هر روز شاهد و نظاره گر ضعف دیگری در مدیریت خدمت رسانی به مردم هستیم، گرانی‌های افسارگسیخته، افزایش لحظه‌ای قیمت سکه و دلار، بی ثباتی و رکورد بازار، فشار روزافزون اقتصادی بر کارگران و کارمندان و حقوق بگیران و آسیب‌های ناشی از آن حاصل این ضعف مدیریتی است، عده ای بر ساحل امن بی دردی نشسته اند و دغدغه مردم ندارند.

اما اگرچه ملت بزرگ ایران، با خدای خود پیمان بسته‌اند که بر آرمان‌های الهی خود پا فشاری نمایند و در این راستا در تمام گردنه‌های تاریخی این نظام تمام قد ایستاده‌اند و پرصلابت عبور کرده‌اند، با یاری خدا و با عزم و اراده از این مرحله نیز عبور خواهند نمود و داغ عقب نشینی را چونان همیشه بر دل دشمنان این مرز وبوم خواهند نهاد.

اما آگاهی حق مسلم مردم است، از این رو باید با مردم صریح و روشن و بی واسطه سخن گفت، به ویژه این مسئولیت در خانه ملت که حضرتعالی مدیریت آن را به عهده دارید، بیش همه عرصه ها ضرورت دارد زیرا مردم مجلس را خانه خود می دانند.

تحلیل وضعیت موجود نشان می دهد،علی رغم همه تلاشها ، عملکرد مجلس در این مقطع تاریخی مطلوب و رضایت بخش نیست، با این وجود قاطبه مردم چشم امید از خانه خود برنداشته و همچنان چشم امیدشان به خانه ملت است، همانگونه که در رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان با زبان روز و کنایه از تیم فوتبال سخن گفتند، و فرمودند، نمایندگان باید برای مردم گل بزنند، تا در صدر جدول (راس امور) بمانند.

این روزها شاهد دستور جلسات و مصوباتی در مجلس هستیم که دردی را از مردم دواء نمی‌کند یا در این موقعیت در الویت نیستند، نطق‌های داغ و سخنرانی‌های آتشین ناظر بر دلسوزی برای مردم و جلسات نمادین و معمولی که با حضور نماینده‌ای از دولت که اهداف آن کاملا روشن و تعریف شده نیست و پاسخگوی نیاز امروز جامعه نمی‌باشد.

ریاست محترم مجلس!

امروز با توجه به اعلام جنگ اقتصادی از طرف خزانه‌داری آمریکا، هنگامه هیچگونه تغافل، تعلل و تساهل و آینده‌سازی سیاسی نیست، زمان، زمان مقاومت، ایستادگی، ازخود گذشتگی و ایثار برای نظام مقدسی است که خون صدها هزار شهید و خون دل صدها هزار جانباز و ایثارگر و پدر و مادر و فرزند شهید، جوان مردی و غیرت ملت بزرگ ایران را به ضمانت و پشتوانه خود دارد، امروز روز عملیات فتح المبین، خیبر، بیت المقدس والفجرها وکربلای 4و5 و..... است.

جناب آقای لاریجانی!

در این برهه ،نیاز به مدیرانی داریم که بتوانند ، مانند هشت سال دوران دفاع مقدس از میدان مین عبورکرده، معبر را برای ملت بزرگ ایران بگشایند و فرماندهی این گذرگاه تاریخی در مجلس با حضرتعالی است.

ریاست محترم مجلس!

اینک زمان شفافیت، صداقت و پاسخگویی مسئولین به عملکرد خود در مجلس در مقابل موج مطالبات مردمی است. در این هنگامه حساس، اگر هوشمندانه، منطبق بر زمان عمل شود، برگ زرینی در کارنامه شما و مجلس رقم خواهد خورد، اما دریغ از زمانی که فرمانده ایفای نقش نکند و در خاکریز عملیات دشمن صحنه را خالی ببنید، به خدا پناه می‌برم از لکه تاریکی که بر دامن مجلس بنشیند و هیچ نوری قادر به محو آن نباشد.

رئیس محترم قوه مقننه!

امروز باید مجلس در خط مقدم جنگ اقتصادی برخاکریزهای مننطقه عملیاتی سینه سپرکند و به گونه ای عمل نماید، که دولت نیز با مجلس همراه شود، تا مردم امنیت اقتصادی را احساس نمایند، استحضار دارید که این جنگ تمام عیار است و مردان و زنان با درایت و دلاوری را می‌طلبد که در کنار مردم و با مردم زندگی کنند.

جناب آقای لاریجانی!

اعتقاد واثق دارم، که نمایندگان ملت ،تمام قد آمادگی حضور در این عرصه امتحان وجهاد را دارند، لذا با این پشتوانه های ارزشمند ، آیا وقت آن نرسیده است که مجلس به جای حمایت های بی چون وچرا واستیضاح های بی فرجام و ناامید کننده، وزرای ناکارآمدرا، برکنارکند، و همراه و همگام با اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، در مساعدت با رئیس جمهور محترم، وزرایی مردمی ، جهادی ومتعهد به آرمانهای نظام را جایگزین نماید؟

گرچه معتقدم ،در چنین شرایطی نباید دولت را متزلزل نمود، اما رسالت خطیر مجلس ایجاب می‌کند،که ضمن حمایت از اقدامات درست دولت، به گونه ای عمل نماید، که دولت در مقابل مردم پاسخگو باشد، باید کسانی که بر سفره انقلاب به اشرافی‌گری و پرخوری عادت نموده‌اند، با موج تصمیم گیری‌ها وتصمیم‌سازی‌های هوشمندانه و جهادی وانقلابی مجلس کنار زده شوند، تا عدالت میوه شیرین این زمان شناسی و بصیرت باشد، باید تلالو انوارعدالت از مجلس آغاز گردد و به تمام نقاط کشور بتابد و حیات و زندگی و نشاط وشادابی را ایجاد نماید، که در شان و شایسته این ملت بزرگ است، بی شک این گامها، آغازی برای یک حرکت مردمی و انقلابی و منطبق بر آرمان‌های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری است.

لذا این وظیفه خطیر و این موقعیت ویژه ایجاب می نماید، جلساتی تخصصی، کارشناسی،شفاف و هدفمند و طولانی مدت و با دستورکار روشن، با حضور روسای قوا، وزراء، نمایندگان و تاثیرگذاران بر اوضاع اقتصادی کشور در خانه ملت تشکیل گردد و نسخه شفابخشی برای دوران کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت پیچیده شود و مردم به صورت مستقیم از طریق صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران شاهد و نظاره گر این برنامه ها باشند و خروجی جلسات به شیوه‌ای کاملا عینی و علمی ارزیابی شوند و شفاف و بی پرده در اختیار مردم قرار گیرند، در این صورت است که مطالبه رهبر انقلاب ازمجلس در حرکت یکپارچه و یکدل ناظر به هدف کاهش مشکلات موجود محقق خواهد شد و بی شک خروجی نهایی این حرکت یکپارچه و منسجم، وحدت، هماهنگی و تفاهم ملی را برای مردم ایران به ارمغان خواهد داشت.

بی شک کار جهادی، عزم واراده‌ای جهادگرانه و انقلابی را می‌طلبد و با شرایط کار و حضور عادی و روزمره، منجر به حصول نتیجه نخواهد شد، لذا خواهشمند است دستور فرمایید به گونه ای برنامه ریزی شود که با لغو همه تعطیلات رسمی و غیررسمی و تابستانی مجلس با حضور هدفمند نمایندگان ملت، زمینه تحقق اهداف بهبود وضعیت معیشت و اقتصادی را مهیا سازیم.

301

131 / 131

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار