صندوق رفاه اعلام کرد؛

ارتقای سطح سراهای دانشجویی در سال ۹۷

جمعه 8 تیر 1397 - 11:26
کد مطلب: 959306
10

مطابق اطلاعات ارسالی از سوی دانشگاه ها در سال جدید ۷۴ سرای دانشجویی سطح ۳ و ۵۱ سرای دانشجویی سطح چهار در برنامه ارتقا قرار خواهند گرفت.

به گزارش ایسکانیوز، مطابق برنامه ریزی انجام گرفته طی سه سال اخیر برای ارتقای سطح سراهای دانشجویی در سال ۹۷ و ارتقای سراهای سطوح ۳ و ۴ که در سال های قبل به صورت کامل ارتقاء نیافته اند در دستور کار قرار گرفته است که تاکنون تعداد ۳۵ دانشگاه آمادگی خود را برای اجرای طرح اعلام کرده اند.

مطابق اطلاعات ارسالی از سوی دانشگاه ها در سال جدید ۷۴ سرای سطح ۳ و ۵۱ سرای سطح چهار در برنامه ارتقا قرار خواهند گرفت.

صندوق رفاه دانشجویان در سال جدید و به منظور تحول بنیادین در حوزه سراهای دانشجویی و تأمین فضای مناسب اسکان برای دانشجویان بطور کلی در زمینه احداث، تکمیل و خرید سراهای دانشجویی اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان پیش بینی کرده است که از طریق هم افزایی با بانک عامل تا ۵۰۰ میلیارد تومان قابل افزایش و پیش بینی است.

همچنین به منظور ارتقای سطح تعمیر و تجهیز و مقاوم سازی سراهای دانشجویی مجموعا اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان تخصیص داده است که منجر به ارتقا و بهبود کیفیت خدمات در حوزه سراهای دانشجویی خواهد شد.

لارم به ذکر است ، بنا به گفته ذوالفقار یزدان مهر مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، بیش از ۲۲۳ میلیارد ریال بابت مرحله اول تعمیر و تجهیز سراهای دانشجویی به حساب ۶۵ دانشگاه کشور واریز شد. با پرداخت مبلغ فوق، دانشگاه ها می توانند نسبت به تعمیر و تجهیز سراهای دانشجویی اقدام کنند.
در سه سال اخیر با فرا رسیدن فصل تابستان و تخلیه سراهای دانشجویی، با پرداخت کمک های صندوق رفاه دانشجویان تلاش های جهادی برای بهسازی و تعمیر و تجهیز سراهای دانشجویی آغاز شده و این تغییرات در سال های اخیر برای دانشجویان کاملاً ملموس است.

204

188 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار