با ثبت رکورد بی‌سابقه در ۳۱ تیرماه

میانگین مصرف بنزین کل کشور در تیرماه به ۹۲ میلیون لیتر رسید

سه‌شنبه 2 مرداد 1397 - 16:27
کد مطلب: 962820
بنزین

میانگین مصرف بنزین کشور با ثبت رکوردی بی‌سابقه در نخستین ماه تابستان ۹۷، در پی افزایش روزانه هشت میلیون و ۱۰۰ هزار لیتری نسبت به خردادماه، به ۹۱ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر در روز رسید.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز،به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، مصرف بنزین کل کشور همچنین در روز ۳۱ تیرماه با ثبت رکوردی بی‌سابقه به ۱۲۱میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر رسید.

براساس این گزارش، میانگین مصرف بنزین کل کشور در تیرماه امسال ۹۱ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر اعلام شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸,۵ درصد رشد نشان می‌دهد، این رقم در دوره مشابه پارسال ۸۴ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه بود.

کمترین مقدار مصرف بنزین کل کشور در تیرماه ۹۷ مربوط به یکم تیرماه با رقم روزانه ۷۶ میلیون لیتر اعلام شد.

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور از ابتدای امسال ۸۶ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال (۹۶) با رقم روزانه ۷۹ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر ۹,۶ درصد رشد داشته است.

این گزارش نشان می‌دهد مجموع مصرف بنزین کل کشور در تیرماه امسال ۲ میلیارد و ۸۴۰ میلیون لیتر بنزین بوده است.

از ابتدا تا انتهای تیرماه امسال در مجموع ۲ میلیارد و ۲۶۰ میلیون مترمکعب نفت‌گاز غیرنیروگاهی در کشور مصرف شده است که بیشترین رقم آن مربوط به روز ۳۱ تیرماه با ۱۰۲ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر و کمترین آن مربوط به روز یکم تیرماه با ۳۴ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر بوده است.

میانگین مصرف نفت گاز غیرنیروگاهی در تیرماه امسال ۷۳ میلیون لیتر در روز بوده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸,۷ درصد رشد را نشان می‌دهد، این رقم در دوره مشابه سال ۹۶، با رقم ۶۷ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بود.

میانگین مصرف نفت گاز غیرنیروگاهی کشور از ابتدای امسال ۶۸ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر در روز اعلام شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال (۹۶) با ۶۴ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر در روز ۶,۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

میانگین مصرف بنزین کل کشور در تابستان امسال، روندی به شدت افزایشی داشته است و به نظر می‌رسد در صورت رعایت نکردن مصرف بهینه، این روند تا پایان تابستان ادامه یابد.

علیرضا رجب‌پور، مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران پیش از این در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، دلیل این افزایش را افزایش سفرهای برون‌شهری تابستانی، استفاده از کولرخودروها به دلیل گرمای هوا و سفر به نقاط سردسیر برشمرده بود.

169 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار