پیگیری فروش مزدا ۳حق وزیر بود / ۲۱۲ هزار نفر در صف خرید ۲۷۰ خودرو

مدیرعامل بهمن موتور در حالی که تاکید می کند از وزیر گلایه ای بابت دستور بررسی فروش مزدا ۳ نداریم می گوید :" در پیش فروش اخیر برای ۲۷۰ خودرو عرضه شده بیش از ۲۱۲ هزار درخواست ثبت نام جود داشت روالی که باعث شد تا ۹۲ درصد از فروش مزدا ۳ در ۱۵ دقیقه نخست ثبت نام انجام شود.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ حمیدرضا داوودزاده با اشاره به این که دستور بررسی و بازرسی پیش فروش خوردو حق وزیر است و در این باره شکایتی نداریم ، تصریح کرد: به طور قطع همه این220 هزار نفری که برای مزدا 3 ثبت نام کردند مصرف کننده و یا واسطه نیستند و تشخیص و تفکیک این تعداد از یکدیگر امکانپذیر نیست و با این تعداد درخواست تنها 12 صدم درصد امکان ثبت نام برای هرشخص وجود داشت. در حالیکه اگر مزدا ژاپن از این تعداد درخواست در ایران آگاه بود،اقدام به سرمایه گذاری بیشتر در ایران می کرد چرا که این میزان درخواست برای بازار آسیایی این شرکت کافی بود.


او حتی با اشاره به این که پیش از شروع ثبت نام حتی بیش از 5 میلیون نفر از سایت بازدید کرده بودند افزود : بر اساس اطلاعات موجود، 65 هزار نفر اقدام به ثبت نام کردند به طوری که در ساعت 9:4 ، 46 هزار و 675 یوزر آنلاین و در ساعت 9:33 این میزان به 52هزار و 385 یوزر آنلاین افزایش یافت.

داوود زاده همچنین با اشاره و البته تاکید چندین باره به این که دستوری پیش فروش نکردیم ادامه داد: هیچ دستور و سفارشی وجود نداشت برای ادامه حیات شرکت نیاز به نقدینگی داریم و این مهم تنها از طریق شرایط فروش نقدی به وجود خواهد آمد، سال گذشته 1100 نیرو در شرکت بهمن موتور در حال فعالیت بودند که در سال جاری با اضافه شدن 800 نفر، میزان افراد مشغول به کار در این شرکت به 1900 نفر رسیده است این در حالیست که خدمات دهی این شرکت نیز پس از خصوصی سازی به مراتب ارتقا یافته است.

او همچنین افزود: اطلاعات فروش که از سوی شرکت مگفا در اختیار این شرکت قرار گرفته به سازمان ها و واحدهای نظارتی ارایه شده است. در سال گذشته 6 هزار دستگاه خودرو مزدا 3، تولید و به فروش رسید، با روند موجود و مشکلات پیش آمده تولید مزدا 3 امسال به کمتر از 4 هزار دستگاه‌خواهد رسید. با توجه به مشکلات پیش آمده در مسیر تولید به دلیل تحریم ها برنامه تولید امسال 50 هزار دستگاه پیش بینی شده که به نظر می رسد این عدد محقق نشود این در حالی است که مزدا اعلام کرده بعد از شروع تحریم ها با ایران همکاری نخواهد کرد.

مدیرعامل بهمن موتورز ادامه داد : کل تولید مزدا در سال گذشته را 28 هزار دستگاه اعلام و تصریح کرد: با این شرایط چگونه میتوان در این پیش فروش پاسخگوی این حجم عظیم متقاضیان بود. ما همواره شفاف بوده ایم و تمام توان خودرا به کار خواهیم گرفت تا به فعالیت خود ادامه دهیم و هیچ مشکلی مارا متوقف نخواهد کرد.

کد خبر: 963432