جذب بیش از یک میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت گردشگری در هفتکل

شنبه 13 مرداد 1397 - 17:45
کد مطلب: 963939
گردشگری هفتکل

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هفتکل گفت: یک میلیارد و 250 میلیون تومان اعتبار برای ایجاد کارگاه صنایع دستی و زیرساخت گردشگری در هفتکل جذب شده است.

به گزارش ایسکانیوز، احسان شیخبارانی گفت: در بحث اشتغال روستایی 120 میلیون تومان وام 4 درصد برای ایجاد کارگاه ملیلهدوزی در روستای برمکان و 80 میلیون تومان برای ایجاد کارگاه کیف و چرمدوزی در روستای چمنلاله تصویب شدهاند ضمن اینکه میزان اشتغال پیشبینیشده برای این دو کارگاه نیز در مجموع4 نفر است.

او گفت: در بحث زیرساختهایهای گردشگری نیز مبلغ 800 میلیون تومان وام به منظور ایجاد یک مجتمع گردشگری تفریحی در روستای تاریخی و گردشگری سرتیوک تصویب شد که این پروژه موافقت اولیه و اصولی خود را از معاونت سرمایهگذاری ادارهکل میراث فرهنگی استان دریافت کرده است. ضمن اینکه میزان اشتغال پیش بینیشده این پروژه نیز 6 نفر است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگی هفتکل افزود: در روستای سرتیوک نیز مبلغ 250 میلیون تومان وام برای ده کارگاه گلیمبافی و صنایع دستی پیشبینی شده است که این مبلغ نیز در کارگروه اشتغال شهرستان تصویب شد و در انتظار جواز تأسیس در روزهای آینده است.

شیخبارانی عمده فعالیت میراث فرهنگی در شهرستان هفتکل را در حوزه صنایع دستی عنوان کرد و افزود: ما فعالان عرصه صنایع دستی شهرستان را که حدود 50 نفر هستند، شناسایی و ساماندهی کردیم. در حال حاضر 300 بافنده گلیم، قالی و فرش در شهرستان هفتکل وجود دارند که از این تعداد 50 نفر در حال فعالیت هستند.

او اضافه کرد: از این تعداد 16 بانوی صنعتگر را برای گرفتن تسهیلات به معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی معرفی کردیم و برای آنها مجوز کارگاه صادر شد و در گام بعدی مبلغی معادل 160 میلیون تومان به عنوان تسهیلات اشتغالزایی به این 16 نفر پرداخت شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگی هفتکل با اشاره به صادرات گلیم هفتکل به کشور قطر که چندی پیش انجام شد از ارسال این نوع گلیم به کشور صربستان در آیندهای نزدیک خبر داد و گفت: هدف و چشمانداز ما این است که در آیندهای نزدیک صنایع دستی شهرستان هفتکل نیز در بازارهای خارج از کشور حرفی برای گفتن داشته باشد.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار