معاون وزیر آموزش و پرورش:

محور اردوهای دانش آموزی کسب مهارت ، نشاط، معنویت و کار تیمی است

دوشنبه 15 مرداد 1397 - 10:20
کد مطلب: 964139
اردوهای دانش آموزی

معاون پرورشی و رئیس سازمان دانش‌آموزی آموزش و پرورش با بیان اینکه پیشتازان دانش‌آموزی گوش به فرمان رهبرمعظم انقلاب بهترین مهارت ها را در مسیر زندگی همراه با تربیت اجتماعی می آموزند، گفت: آنها این پیام را پس از بازگشت به نزد خانواده‌های خود وآغاز سال تحصیلی به جامعه آموزش و پرورش منتقل می کنند.

به گزارش ایسکانیوز، علیرضا کاظمی یکشنبه شب در آیین اختتامیه هشتمین اردوی ملی جشنواره مهارت‌های تشکیلاتی پیشتازان سازمان دانش‌آموزی در اردوگاه باهنر تهران گفت: دانش‌آموزان پیشتاز بهترین مهارت‌ها را درمسیر زندگی همراه با تربیت اجتماعی و زندگی می‌آموزند.
به گفته وی این دانش آموزان همچنین ضمن اینکه تمرین گروهی جمعی و زندگی با هم سن ‌وسالان خود را به عنوان یکی از پیام‌های اردوی پیشتازان دانش‌آموزی فرا گرفته و می‌آموزند که نماد وحدت‌بخش و همبستگی‌ از اقوام ایرانی را نشان دهند.
معاون پرورشی و رئیس سازمان دانش‌آموزی ادامه داد: دانش آموزان پیشتاز بعد از این مراسم با کوله‌باری از تجربه خودسازی، افزایش روحیه نزد خانواده‌های خود باز می گردند.
کاظمی افزود: دانش‌آموزان پیشتاز باید نسبت به مسائل جامعه خود حساس بوده و همواره مروج ادب واحترام باشند.
درادامه این مراسم قائم مقام و معاون وزیر در سازمان آموزش و پرورش نیز گفت: همزمان با هشتمین اردوی ملی پیشتازان دانش‌آموزی تمامی اهداف ما نظیرسنجش توانمندی دانش‌آموزان در قالب‌های مختلف فردی و گروهی پیش بینی شده و به دنبال آن نتایج بسیارمطلوبی نیز استخراج شده است.
محمد روشنی گفت: دراین دوره اردوی ملی جشنواره مهارت‌های تشکیلاتی پیشتازان سازمان دانش‌آموزی تحمل این عده از افراد درشرایط دشوار و سخت سنجش شد از این رو ضمن اینکه آنها با زندگی درچادر و فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و مسابقات مختلف ورزشی دردو بخش فردی و گروهی آشنا شدند بلکه تجارب گرانقدری را نیز به دست آوردند.
معاون وزیرآموزش و پرورش گفت: تغییر رویکرد آموزش و پرورش از مسابقات فردی به مسابقات گروهی یکی از مهم‌ترین اقداماتی بود که درهشتمین اردوی ملی پیشتازان دانش‌آموزی آزمایش شد.
وی ادامه داد: این اردو در حالی به پایان رسید که باید برای اردوهای بعدی برنامه‌ریزی‌های جدید صورت گرفته و با بازگشت دانش‌آموزان به استان‌های خود کارهای به مراتب دشوارتر از سوی آنان ومربیان پیگیری شده و بدانیم که پیشتازان دانش‌آموزی مدیران فردای ایران اسلامی هستند.
به گزارش ایسکانیوز، هشتمین اردوی ملی جشنواره مهارت‌های تشکیلاتی دانش‌آموزان پیشتاز سازمان دانش‌آموزی در دو بخش جداگانه دختران و پسران و برای هر اردو با حضور 1312 دانش‌آموز بصورت اردوی پسران 11 تا 14 مرداد و اردوی دختران 2 تا 5 شهریور برگزار می شود.
این درحالی است که هردو اردوی مهارت‌های تشکیلاتی دانش‌آموزان پیشتاز دختران و پسران دراردوگاه شهید باهنرتهران برگزار شد.
«اردوی ملی تنها اردویی است که تمام سیاست‌های آموزش و پرورش را دنبال می‌کند زیرا محور این اردو مهارت و فضای عمومی آن نشاط، معنویت و کار گروهی و تیمی است.
صبح امروز نیز سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی و رئیس سازمان دانش‌آموزی، شاپور محمدزاده مدیرکل دفتر وزارتی و علیرضا کمرئی رئیس اداره کل ارزیابی عملکرد و شکایات از این دوره از اردوی ملی دانش آموزان پیشتاز بازدید کردند.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار