حاجی بابایی خبر داد؛

پرونده «اردوگاه باهنر» در کمیسیون اصل ۹۰ پیگیری می‌شود

شنبه 20 مرداد 1397 - 15:37
کد مطلب: 964720
حمیدرضا حاجی بابایی

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی طی نامه‌ای از پیگیری پرونده «اردوگاه باهنر» در کمیسیون اصل ۹۰ خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز ، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی طی نامه‌ای به وضعیت واگذاری اردوگاه باهنر اعتراض کرد.

وی در توضیح جزئیات این نامه و وضعیت واگذاری اردوگاه باهنر گفت:‌ براساس بررسی های صورت گرفته، دولت تا به امروز اعتباری برای پرداخت اقساط اردوگاه شهید با هنر اختصاص نداده وخزانه داری کل کشور پولی را پرداخت نکرده است.

وی در تبیین این موضوع اظهار داشت: با توجه به عدم تخصیص اعتبار تا به امروز، در سررسید قسط در تاریخ های ۹۶/۳/۳ و۹۶/۹/۳ و۹۷/۳/۳ به میزان ۲۱۰۰ میلیارد تومان از بدهی های آموزش وپرورش به شرکت واسط مالی سوم شهریور پرداخت نشده است،

حاجی بابایی تاکید کرد: اعلام شده بود، که اردوگاه شهید باهنر با اجاره به شرط تملیک بصورت قسطی به شرکت غیردولتی واسط سوم شهریور فروخته شده است وآموزش وپرورش این اردوگاه ملی را به شرط تملیک به ازای ۸ قسط که در بازه زمانی شش ماهه هرقسط به میزان ۷۰۰ میلیارد تومان خریداری نموده است،که جمع ان۵۶۰۰هزار میلیارد تومان پرداخت می شود.

وی افزود: اگر این موضوع صحت داشته باشد،باید در این خصوص دولت اعتبار مورد نیاز را در لایحه بودجه سالانه پیش بینی نماید،اما تا بحال نه در لایحه بودجه ردیفی در این خصوص دیده شده است و نه خزانه داری کل پرداختی داشته است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان گفت: در بررسی های صورت گرفته علی رغم تلاش گسترده برای پیگیری موضوع به سندی برخورد نکردیم،اما اگر در وزارت آموزش وپرورش سندی مبنی بر پرداخت وجود دارد ،ارائه نماید.

وی تاکید کرد: اما اگر سندی وجود نداشته باشد و پاسخگوی سخنان غیر واقعی به مردم چه کسانی خواهند بود؟

حاجی بابایی افزود: اولین بار آقای فانی رئیس جمهور وقت آموزش وپرورش نامه ای را مبنی بر درخواست واگذاری ۵ اردوگاه در کشور عبارت از ، شهید باهنر تهران،اردوگاه نیشابور،میرزا کوچک خان رامسر،شهید بهشتی اصفهان،شهید رجایی گلستان نوشت،که در نهایت اردوگاه شهید باهنر واگذار شد،

وی بیان کرد: پیگیر اصلی واگذاری آقای مجاوری مشاور معاونت پشتیبانی وقت آقای بطحایی بود، از این نظر بی دلیل نیست مسئول اصلی بی محابا درشت گویی می کند

رئیس فراکسیون فرهنگیان گفت که قطعا کمیسیون اصل نود رسیدگی لازم را انجام خواهد داشت.

انتهای پیام/

156 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار