استیلی: نمی‌توانستیم از خطای اسدی، گذشت کنیم/ دوست نداشتیم ببازیم

چهارشنبه 31 مرداد 1397 - 20:07
کد مطلب: 966220
کادر فنی تیم امید

مدیر تیم فوتبال امید ایران درباره اخراج جنجالی و بحث بر انگیز بازیکن این تیم به دلیل حواشی مجازی صحبت کرد.

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، حمید استیلی درباره آخرین شرایط تیم فوتبال امید ایران در آستانه دیدار با کره جنوبی گفت: قرعه‌کشی برای ما سخت بود. بعد از بازی با عربستان، 48 ساعت بعد با کره شمالی بازی کردیم. در 2 بازی اول نتیجه خوبی گرفتیم. یک مساوی و یک برد باعث شد تا صعودمان حتمی شود. در بازی با میانمار که آخرین بازی بود خواستیم به همه بازیکنان این زمان را بدهیم که بازی کنند. در فکر این بودیم به عنوان تیم دوم صعود کنیم چون مسیر هموارتر می‌شد و باید با بنگلادش بازی می‌کردیم. براین اساس برنامه‌ریزی کرده بودیم اما همه چیز تغییر کرد؛ عربستان در 10-15 دقیقه 2 گل دریافت کرد و بازی در نهایت 3 بر صفر شد و حسابی که برای بازی کرده بودیم از بین رفت.

* شاید تنها تیمی بودیم که از 20 بازیکن استفاده کردیم

وی افزود: شاید هر کسی هم جای ما بود این کار را می‌کرد که با چه تیمی باید بازی کرد، گاهی اوقات هم محاسبات اشتباه از آب درمی‌آید. ما ریسک نکردیم و به بازیکنانی که یک اخطار داشتند استراحت دادیم. شاید تنها تیمی بودیم که از 20 بازیکن استفاده کردیم. انگلیس هم این احتساب را در جام جهانی کرد تا در یک گروه راحت‌تر بیفتد. به خاطر بازی عربستان، محاسبات ما اشتباه شد.

* دوست نداشتیم ببازیم

استیلی در پاسخ به این سوال که نسل شما به رفتاری مثل بازی با میانمار و باخت عادت نداشت، خاطرنشان کرد: اولین بار بود در عمر ورزشی من این اتفاق می‌افتاد، می‌توانید از کرانچار بپرسید و دوست نداشتیم بازی را ببریم. می‌خواستیم این بازی را اداره کنیم که ببینیم چه اتفاقی می‌افتد. چون بختیاری‌زاده را در استادیوم صعودی گذاشته بودیم. نیمه دوم به ما گفت بازی 2 بر صفر است و نیمه دوم گفت 3 بر صفر. واقعا بعضی اوقات مشکل پیش می‌آید. ما شاید متضرر شدیم. بازی را هم از دست دادیم. می‌توانستیم راحتر آنها را ببریم و به عنوان تیم اول صعود کنیم. همه بازیکنان توانایی آن را داشتند. هر مربی‌ای جای ما بود می‌دانست اگر تیم دوم صعود کنیم بهتر است چون با بنگلادش روبه‌رو می‌شویم. ما اصلا باخت را دوست نداریم. در این 40-50 سال اولین بار بود این اتفاق می‌افتاد و ما هم تجربه نداشتیم. حتی کرانچار هم این تجربه را نداشت.

مدیر تیم امید در پاسخ به این سوال که عربستان مصلحتی باخت، بازیکنان آنها هم عادت دارند و مردم ما عادت ندارند. شاید انتقادات به خاطر همین بود. آیا این خواسته شما بود یا کادر، تصریح کرد: من بیرون از زمین هستم و کادر فنی داخل زمین است. تصمیم‌گیرنده کادر است و من هم به عنوان مدیر تیم کمک می‌کنم. همه با هم هستیم و همه با هم تصمیم می‌گیریم اما داخل زمین کادر فنی هستند.

* محاسبات به خاطر بازی عربستان اشتباه شد

استیلی در پاسخ به این سوال که پس تصمیم بازی با میانمار با کرانچار بود و تصمیم امروز با شما، خاطرنشان کرد: ما یک تیم هماهنگ هستیم. کارها تعیین شده که مدیریت در داخل و بیرون از زمین با کیست، اما بازهم هماهنگی وجود دارد. قطعا در خصوص داخل زمین دخالتی نداریم اما هر کسی خود را جای ما بگذارد و ببیند با بنگلادش بازی کنیم یا کره متوجه می‌شود. فکر نمی‌کردیم عربستان 15 دقیقه اول 2 گل بخورد و این محاسبه ما اشتباه از آب درآمد وگرنه می‌توانستیم بگوییم بازیکنان شرایط عادی را طی کنند. تیم ما به دعنوان تیم اول صعود کرده و با این شرایط انتقادات زیادی از این تیم مطرح می‌شود.

* منطق حکم می‌کرد به عنوان تیم دوم صعود کنیم

مدیر تیم امید در ادامه این مصاحبه یادآور شد: دست کسانی که انتقاد می‌کنند را می‌بوسیم اما کمی منصفانه باشد. شما ببینید تیم عربستان سوم شد اما باید ببینید این انتقادات هست؟ بازیکنان ما جوان هستند و یک ماه است آنها را در اختیار داریم. برای تیمی که یک ماه است آماده شده انتقادات زیادی وجود دارد و توقعات بالاست. ما تیم را برای المپیک آماده می‌کنیم و هدف ما المپیک است. ما ترسی نداریم وگرنه نمی‌رفتیم با عراق بازی کنیم تیمی که منحل شد و بازیکنانی بالای 23 سال داشتند. ما اگر می‌ترسیدیم نمی‌رفتیم با چین بازی کنیم اما منطق حکم می‌کرد به عنوان تیم دوم بالا بیاییم و حالا این محاسبات اشتباه از آب در آمد. اشتباه کردیم و این اشتباه از جانب ما نبوده و از طرف عربستان بود. این طور نبود که بخواهیم حق میانمار را ضایع کنیم. شاید حقی که از میانمار ضایع شد از سوی عربستان بود. ما فقط به بازیکنان گفتیم بازی را اداره کنند.

* مسائل انضباطی در اولویت کار ماست

استیلی همچنین درباره اخراج محمد امین اسدی از تیم ملی امید به دلیل مسائل انضباطی، یادآور شد: مسائل انضباطی در اولویت کار ماست. خیلی مهم است که مسائل فنی کنار مسائل اخلاقی باشد. اینکه یک تیم نتیجه خوب بگیرد نظم و انضباط مهم است. اصلا ما با یک اشتباه یک بازیکن را اخراج نمی‌کنیم. چندین بار این اتفاق افتاده بود و این شاید چهارمین و یا پنجمین بار بود. نمی‌توانستیم گذشت کنیم. منافع ایران برای ما بسیار مهمتر از هر شخصی است. این موضوع را با کرانچار و سجادی سرپرست کاروان نیز مطرح کردیم و هر تصمیمی گرفتیم مورد قبول واقع شد. اسدی با اولین پرواز برمی‌گردد.

* هدف ما المپیک است

مدیر تیم امید در ادامه این مصاحبه در پاسخ به این سوال که چرا این حاشیه‌ها دست از تیم برنمی‌دارد، گفت: مهم این است هدف ما المپیک است. در بازی‌های جاکارتا هم تیم را برای المپیک آماده می‌کنیم و در سالهای اخیر اولین بار است این اتفاق می‌افتد. جا دارد از مربیان، مدیران، رسانه‌ها و فدراسیون تشکر کنم که پای این تیم ماندند و تیم زیر 21 سال را آوردیم. فدراسیون پشت ما ایستاد. من با کرانچار قبل از اینکه بیاید صحبت کردم و تفکر ما این بود ما 30 سال قبل به امید مدال به بازی‌های آسیایی آمدیم و آخرین بار با برانکو این مدال را گرفتیم. احتیاج به صبر و حوصله داریم. آینده‌نگری که فدراسیون ایجاد کرده ان‌شالله به ثمر برسد. ما تیم اول صعود کردیم و همه به خاطر بازی با میانمار تیم ما را می‌زنند که در آن دیدار تمام بازیکنان را بازی دادیم. می‌خواستیم به عنوان تیم دوم صعود کنیم نشد. مردم ایران بدانند ما طوری بازیکنان را تربیت کردیم که با تمام وجود بازی می‌کنند.

* در دیدار با کره، بازیکنان ما پا پس نمی‌کشند

وی درباره بازی مقابل کره جنوبی که بازیکنی از تاتنهام را در اختیار دارد، گفت: فردا بازی سختی داریم اما بازیکنان ما پا پس نمی‌کشند و با تمام وجود بازی می‌کنند. مردم به این بازیکنان افتخار خواهند کرد. شما 100 درصد بازی خوب از تیم ملی خواهید دید. شما بازی با عربستان و کره شمالی را ببینید، میانمار را فاکتور بگیرید چون شرایط فوتبالی نبود. ما دنبال فیرپلی بودیم و حق هیچ تیمی را ضایع نکردیم. 3 تیم صعود کردند و ما باعث ضایع شدن حق تیمی نبودیم.

استیلی در پاسخ به این سوال که اگر به عقب برگردید نظرتان درباره بازی با میانمار چیست، عنوان کرد: اگر به عقب برگردیم، من می‌گویم حتما بازی را ببرید اما تصمیم‌گیرنده نهایی کادر فنی است. برگردیم عقب می‌گویم با هر تیمی که باشد باید ببریم.

انتهای پیام/

168 / 165

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار