۵ میلیارد ریال وام اشتغال خانگی به خانواده‌های زندانیان اختصاص یافت

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز از اختصاص ۵ میلیارد ریال وام اشتغال خانگی به خانواده‌های زندانیان خبرداد.

به گزارش ایسکانیوز مهران منتظر مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: انجمن حمایت جهت ایجاد اشتغال خانگی توافقاتی را با بانک رسالت و بانک ملی انجام داده و در آن مقرر شده است بانک‌های مذکور جهت حمایت از تولید صنایع دستی خانواده‌های زندانیان به اعطای وام قرض الحسنه ۲۰ میلیون ریالی اقدام کنند.


وی در خصوص توانمندسازی خانواده زندانیان گفت: از وظایف این انجمن کمک به زندانیان و خانواده‌های آنان، بازسازی شخصیت و اصلاح و ارشاد زندانیان، کمک در جهت اشتغال خانواده آنان، کمک به آموزش و مهارت‌های حرفه‌ای به خانواده زندانیان و سایر امور مربوط به توانمندسازی خانواده‌ها است؛ لذا رساندن این خانواده‌ها به استقلال مالی از طریق جلب مشارکت موسسات با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله برنامه‌های انجمن در سال جاری است.

خانواده زندانی در ارتکاب جرم سرپرست خانواده هیچ نقش و گناهی نداردمدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز با بیان اینکه خانواده زندانی در ارتکاب جرم سرپرست خانواده هیچ نقش و گناهی نداشته گفت: اجرای برنامه‌های آموزشی و توانمندسازی در راستای پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی از اقداماتی است که لازم است انجمن‌ها در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی افزود: بانک رسالت با اختصاص یک میلیارد ریال و بانک ملی نیز با اختصاص ۴ میلیارد ریال اعطای وام جهت اشتغال خانگی خانواده‌های زندانیان موافقت کرده است.

منبع: میزان

انتهای پیام/

کد خبر: 967076