گردهمایی هنرمندان برای شهید حججی

کنگره «سربداران»، آیین گرامیداشت شهدای مدافع حرم و سالگرد شهادت محسن حججی، با حضور جمعی از هنرمندان در تالار وحدت برگزار می شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایسکانیوز، در این رویداد که هنرمندان نامدار سینما، موسیقی، هنرهای تجسمی، شعر و ادبیات میزبانی خانواده های شهدای مدافع حرم را بر عهده دارند، بخش اول سمفونی «پیروزی» توسط ارکستر سمفونیک تهران با آهنگسازی استاد مجید انتظامی به خانواده های مدافعان حرم تقدیم می شود.

اجرای پرفورمنسی به کارگردانی کامبیز بنان و با اجرای یاحا کاشانی بخش دیگری از این برنامه را تشکیل می دهد.

در این مراسم در کنار اجرای زنده خوانندگان شناخته شده موسیقی، روایتی جذاب از شاهنامه فردوسی و تاریخ ایران با اجرای یکی از برجسته ترین نقالان کشور به روی صحنه می رود.

در این رویداد، با هدف تجلیل هنرمندان برجسته کشور از صبر و استقامت خانواده های شهدای مدافع حرم به صورت نمادین از چندخانواده شهید مدافع حرم تجلیل می شود. ابوطالب حسینی فینالیست برنامه «خنداننده شو»،در این مراسم به اجرای برنامه می پردازد.

در حاشیه این رویداد، در سالن انتظار تالار وحدت، نمایشگاهی از آثار هنرمندان تجسمی ایران برگزار می شود.

از دیگر برنامه های کنگره سربداران می توان به رونمایی از جلد دوم کتاب «جون خادم المهدی» برترین اشعار شاعران ایران در وصف شهید محسن حججی اشاره کرد.

کنگره سربداران به همت موسسه فرهنگی و هنری «کساء»و با مشارکت بنیاد رودکی، 12 شهریور از ساعت 21:00 در تالار وحدت برگزار می شود.

در این رویداد خانواده های شهدای مدافع حرم ایران و جمعی از هنرمندان حضور خواهند داشت.

انتهای پیام/

کد خبر: 967636