اجرای عملیات موفق مرصاد11 از کشف 2300  کیلوگرم  مواد مخدر

فرمانده انتظامی استان اصفهان از اجرای عملیات موفق مرصاد11 از کشف 2 تن و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر و انهدام 5 باند قاچاق مواد افیونی خبرداد.

به گزارش ایسکانیوز، سردار مهدی معصوم بیگی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در راستای مبارزه بی امان با سوداگران مرگ، عملیات مرصاد 11 در قرارگاه عملیاتی "اقدام و عمل" فرماندهی انتظامی استان اصفهان طراحی و به اجرا گذاشته شد که در نتیجه آن 5 باند قاچاق مواد مخدر شناسایی و منهدم شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در اجرای این عملیات 2 هزار کیلوگرم تریاک و 300 کیلوگرم حشیش کشف و 5 دستگاه خودروی سنگین و 5 دستگاه خودروی سبک که به عنوان راه پاک کن و به اصطلاح اسکورت خودروهای حامل مواد عمل می کردند نیز توقیف شدند.

این مقام ارشد انتظامی استان اصفهان، مجموع اعضای باند های منهدم شده را 23 نفر اعلام کرد و گفت: باندهای مذکور این مقدار مواد را از مرزهای شرقی کشور بارگیری و به سمت استان های شمالی و مرکزی کشور حمل می کردند که با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در منطقه کویری شرق استان شناسایی و با آنان برخورد صورت گرفت.

سردا معصوم بیگی به جاسازی های حرفه ای مواد مخدر در خودروهای توقیف شده اشاره کرد و گفت: قاچاقچیان برای عملی کردن نقشه های پلید خود، مواد افیونی را به صورت ماهرانه در خودروها جاسازی کرده بودند که با هوشیاری بالای ماموران ناکام ماندند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف 18 تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون توسط ماموران این فرماندهی خبر داد و گفت: کشف این مقدار مواد نسبت به مدت مشابه سال قبل 44 درصد رشد داشته است.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه نیروی انتظامی در سال جاری موضوع مبارزه با مواد مخدر را به عنوان اولویت اول خود قرار داده است، گفت: از آنجا که مواد مخدر با دیگر جرایم مرتبط است پلیس شبانه روز در این عرصه تلاش می کند اما لازم است علاوه بر اینکه خانواده ها مراقب فرزندانشان باشند تا در دام این باندها نیافتند، دستگاه هایی که می توانند در این حوزه موثر باشند کمک کنند تا بتوانیم میزان تقاضا را کاهش دهیم چرا که معتقدیم هر چقدر تقاضا کاهش یابد به همان میزان نیز عرضه نیز کاهش پیدا می کند.

انتهای پیام/

کد خبر: 968647