ادامه دیدارهای رئیس کمیته ملی المپیک با مسئولین IOC

شنبه 24 شهریور 1397 - 12:04
کد مطلب: 969440
صالحی امیری

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان با مسئولین بازی‌های المپیک، دپارتمان ورزشکاران و کمیته های بین المللی المپیک دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در اولین نشست روز گذشته (جمعه) رئیس کمیته ملی المپیک ایران با مسئول بخش بازی‌های المپیک (IOC) نشستی داشت که در ابتدای این نشست، مسئول این بخش در مورد تجدید نظر IOC در مورد نحوه برگزاری بازی های المپیک توضیحاتی را ارائه داد.

مسئول بخش بازیهای المپیک در خصوص طرح جدید کمیته بین المللی اینگونه توضیح داد: IOC در نظر دارد از المپیک 2020 توکیو بازیهای المپیک را با تمرکز ویژه روی مسایل مالی برگزار کند به نحوی که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد و از انجام هزینه های زائد جلوگیری و صرفه جویی بعمل آید. ضمنا از نظر محیط زیست نیز استمرار حفاظت از آن به عنوان میراث المپیک بصورت جدی در دستور کار قرار خواهد گرفت که در این خصوص نیز بازیهای المپیک 2020 تا 2028 هدفگذاری شده است.

در ادامه نشست صالحی نیز ضمن ارائه گزارشاتی از فعالیت های کمیته المپیک ایران در همین ارتباط اظهار داشت: ما هم به سبب شرایط ویژه اقتصادی در کشورمان در حال اجرای برنامه ها با مدیریت هزینه هستیم به ترتیبی که صرفه جوئی اعمال و برنامه ها هم اجرا شود. در مورد محیط زیست هم ما از آرمانهای کمیته بین المللی المپیک IOC در این رابطه حمایت می کنیم و حتماً در این مورد برنامه ریزی لازم را انجام خواهیم داد.

دومین نشست روز گذشته رئیس کمیته ملی المپیک به دیدار با خانم بوچر مسئول دپارتمان ورزشکاران اختصاص داشت.

در ابتدای این دیدار خانم بوچر ضمن خیر مقدم و تشریح فعالیتهای این واحد کمیته بین المللی المپیک اظهار داشت: برنامه جدید کمیته بین المللی المپیک حمایت از ورزشکاران نه فقط در دوران قهرمانی که به بعد از آن هم خواهد بود. برنامه ای تحت عنوان 365 که هدف توجه به نیازهای واقعی ورزشکاران بعد از قهرمانی است که به سبک زندگی، تحصیل و اشتغال آنها بر می گردد.

صالحی امیری نیز در ضمن تقدیر از مسئول دپارتمان ورزشکاران به سبب برپایی این نشست گفت: ما هم برای تقویت و حمایت از ورزشکاران و قهرمانان ، انتخابات کمیسیون ورزشکاران را مطابق با اساسنامه کمیته بین المللی المپیک برگزار کردیم و کمیسیون را تشکیل دادیم و حتماً برای اجرای برنامه های شما یکی از کارمندان کمیته ملی المپیک را مسئول این امر خواهیم کرد تا روی این موضوع بیشتر متمرکز شده و کار کنیم.

در پایان این نشست مقرر شد با همکاری IOC یک کارگاه به همین منظور در ایران تشکیل و در این مورد آموزش های لازم داده شود؛ همچنین ایجاد شبکه ای برای معرفی مهارتها و توانایی های ورزشکاران و قهرمانان ملی از طرف کمیته المپیک ایران و جهت معرفی توانایی ورزشکاران شاخص در دستور کار قرار گرفت.

آخرین نشست روز گذشته صالحی امیری نیز دیدار با رئیس بخش مدیریت و ارتباطات سازمانی کمیته بین المللی المپیک IOC بود. جروم، مسئول این بخش در ابتدای این دیدار توضیحات کاملی در خصوص منشور المپیک و ساختار IOC را به دکتر صالحی امیری ارائه داد و در ارتباط با موضوع حمایت دولت ها از کمیته های ملی المپیک و نحوه ارتباط آنها صحبت کرد.

وی در خصوص ارتباط بهینه کمیته های ملی المپیک کشورهای مختلف با دولتهایشان اظهار داشت: ما در ماه نوامبر سال 2016 به همه کمیته های ملی المپیک دنیا اعلام کردیم که موظفند با دولت های خود وارد مذاکره جدید شوند تا در مورد خواسته های کمیته بین المللی المپیک و شناخت بیشتر منشور المپیک اطلاعات لازم را داده و ضمن ایجاد ارتباطی خوب و سازنده، بتوانند به نحو مطلوب ضمن حفظ استقلال خود از کمک های آنها و حمایتشان استفاده کنند.

صالحی نیز به ارتباط خوب بین کمیته ملی المپیک ایران با وزارت ورزش و جوانان و دولت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه کمیته ملی المپیک کشورمان ارتباطی بسیارنزدیک و همکاری تنگاتنگی با وزارت ورزش و جوانان داشته و دارد و در همه امور خود با این نهاد دولتی همراهی داشته و از حمایت کامل مجموعه وزارت و دولت برخوردار است؛ ضمن آنکه تمامی مراحل همکاری تحت چهارچوب اساسنامه کمیته ملی المپیک مصوب صورت پذیرفته و می پذیرد.

انتهای پیام/

168 / 168

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار