تحریم‌ها درحوزه‌  ارتوپدی تأثیرگذار بوده/ارائه درمان‌های نوین در حوزه ارتوپدی

عضو انجمن ارتوپدی ایران از ارائه درمان‌های نوین در حوزه ارتوپدی  دربیست و ششمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران خبر داد. 

به گزارش ایسکانیوز، دکتر روشنک مرادی، متخصص ارتوپدی در آستانه برگزاری بیست و ششمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت:‌ این کنگره 30 مهر تا 4 آبان ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود که جدیدترین دستاوردهای علمی با حضور اساتید برجسته داخلی و خارجی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

دبیر بیست و ششمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی با بیان اینکه این کنگره یکی از بزرگ‌ترین کنگره‌های مرتبط با رشته‌های ارتوپدی است، افزود:‌محورهایی همچون جراحی دست، جراحی زانو، جراحی ستون فقرات، جراحی اطفال، جراحی هیپ و تروما است و درمان‌های ارتوپدی نوین در این زمینه‌ها ارائه خواهد شد.

این عضو انجمن ارتوپدی ایران با اشاره به اینکه بیست و ششمین انجمن جراحان ارتوپدی ایران یک کنگره جنرال است و موضوعات مختلف در آن مطرح می‌شود، ادامه داد: روز آخر این کنگره اختصاص به مشکلات ارتوپدی که توافق نظر در آن وجود ندارد مطرح می‌شود و به عبارتی اختلاف نظر درمانی بین پزشکان مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

مرادی عنوان کرد: میهمانان خارجی این کنگره از کشورهایی همچون فرانسه، انگلستان، عمان، تایلند، لبنان، ترکیه و هندوستان بوده و مسائل درمانی به روز و درمان‌های ارتوپدی نوین مطرح خواهد شد. همچنین از تجربیات اساتید داخلی و خارجی استفاده می‌شود.

دبیر بیست و ششمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی به موضوع تحریم‌های ظالمانه دشمنان اشاره کرد و گفت: تحریم‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله ارتوپدی تأثیرگذار بوده و این مسئله هم در زمینه تهیه وسایل و تجهیزات و هم در زمینه همکاری با اساتید خارج از کشور مشکل‌ساز است.

این جراح دست گفت:‌البته جامعه ارتوپدی جزو قشری بوده که از دل و جان جهت خدمت‌رسانی به مردم فعالیت کرده و این مسئله در زمان جنگ تحمیلی نیز ثابت شد.همچنین جامعه ارتوپدی در همه اتفاقات از جمله جنگ تا حوادث و تروما جزء جان‌برکفانی بوده که در خط اول خدمت‌رسانی به مردم قرار دارد.

بیست و ششمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران 30 مهر تا 4 آبان ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود . علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.iranoa.org مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۸۸۹۶۶۵۸۳ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

کد خبر: 969792