سرانجام «تعطیلی زمستانه مدارس» به کجا رسید؟

شنبه 31 شهریور 1397 - 13:37
کد مطلب: 970439
میر حمایت میرزاده

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: تعطیلات رسمی زمستانه مدنظر ما نیست و طبق قانون شروع و پایان مدارس همان اول مهر و آخر خرداد است و اگر دولت قصد دارد چنین کاری انجام دهد باید در قالب لایحه به مجلس بیاورد.

به گزارش ایسکانیوز، سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع چالش‌های تربیت دینی، در پاسخ به این پرسش که «آیا کنکور باعث علاقه دانش‌آموزان به مباحث دینی می‌شود»، بیان کرد: کنکور مبنای سنجش آموزش است نه مبنای سنجش دینداری؛ کنکور و چند تست ابزار مناسبی برای شناخت و دینداری دانش‌آموزان نیست.
وی افزود: از سوی دیگر تربیت دینی فقط نمی‌تواند بر عهده آموزش و پرورش باشد و نهادهای مختلفی در آن دخیل هستند و نقاط ضعف و قوت متوجه تنها یک دستگاه نیست؛ چهارماه است بچه‌ها با مدرسه ارتباط ندارند اما سایر نهادها چون رسانه ملی فعالیت می‌کنند؛ همچنین محتوایی که نظام آموزشی ما تهیه می‌کند، محتوای مناسبی هستند.
میرزاده درباره سرانجام «تعطیلی زمستانه مدارس» که اخیرا دوباره از سوی وزیر آموزش و پرورش مطرح شده است، گفت: برنامه ششم توسعه مدنظر ماست و همه باید برنامه را اجرا کنیم.
وی افزود: اگر قصد تغییر داریم باید هر پنج سال یکبار در برنامه‌های توسعه بگنجانیم نه آنکه هر دم از این باغ بری برسد؛ تعطیلات رسمی زمستانه مدنظر ما نیست و طبق قانون شروع و پایان مدارس همان اول مهر و آخر خرداد است و اگر دولت قصد دارد چنین کاری انجام دهد باید در قالب لایحه به مجلس بیاورد و آنطور نیست هر وزیری بخواهد قوانین را تغییر دهد.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعطیلات غیررسمی ما کم نیست و بعید میدانم با افزوده شدن تعطیلات رسمی بتوانند محتوای آموزشی را کامل تدریس کنند، گفت: در آن صورت باید محتوا را هم متناسب سازی کنند. فقط سال قبل از سوی محیط زیست در لایحه هوای پاک، مصوبه جابجایی تعطیلات مطرح شد که مورد موافقت قرار نگرفت و لایحه دیگری هم در این باره به مجلس نیامده است.


انتهای پیام/

287 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار