تلاش استقلالی‌ها برای برگرداندن جباروف

برخی واسطه‌ها از یکی، دو هفته قبل تلاش برای بازگرداندن ستاره ازبکستانی به جمع شاگردان وینفرد شفر را آغاز کرده اند.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی ایسکانیوز، در روز‌هایی که شایعات پیرامون بازگرداندن بازیکنان خارجی فصل گذشته به اردوی تیم فوتبال استقلال به اوج خود رسیده، تنها بازیکنی که این شانس را دارد تا دوباره پیراهن آبی‌های پایتخت را بر تن کند، ستاره پا به سن گذاشته ازبکستانی است.

سرور جپاروف همراه با مامه بابا تیام دو بازیکنی بودند که بعد از بن‌بست در مذاکرات با مدیران وقت باشگاه استقلال در استانبول قید ماندن در ایران را زدند و هافبک 35 ساله ازبکستانی به پیشنهادی که از باشگاهی قزاقستانی دریافت کرد، پاسخ مثبت داد. این انتقال، اما برای مرد سال آسیا در سال های 2008 و 2011 چندان موفق نبود، چون باعث شد جپاروف به نیمکت‌نشینی بزرگ در لیگ قزاقستان تبدیل شود. از همین‌رو این بازیکن که امید داشت با ازبکستان در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ آخرین تورنمنت ملی فوتبال خود را تجربه کند حالا با از دست دادن این رؤیا درصدد کوچ از قزاقستان و بازگشت به لیگ ازبکستان و حتی ایران است.

در این بین برخی واسطه‌های نزدیک به جپاروف که اتفاقاً هنوز هم با سران باشگاه استقلال در ارتباط هستند از یکی، دو هفته قبل تلاش برای بازگرداندن ستاره ازبکستانی به جمع شاگردان وینفرد شفر را آغاز کرده اند؛ با این استدلال که جپاروف می‌تواند مشکلات تیم در میانه میدان را به حداقل برساند.

باشگاه استقلال هم که این روز‌ها به خاطر شرایط خرید‌های خارجی تابستان به خصوص بازیکنی مثل مارکوس نیومایر با انتقادات زیادی روبرو شده و فشار کاذب شدیدی را تحمل می‌کند، چندان از این پیشنهاد بدش نیامده و موضوع را به گوش سرمربی آلمانی رسانده بلکه نظر مثبت شفر در راه فسخ با نیومایر جلب و زمینه برای بازگرداندن جپاروف را فراهم کند.

این موضوع در حالی مورد توجه قرار گرفت که طی چند روز گذشته تمامی رسانه‌های خبری منتسب به استقلال از بالا بودن احتمال بازگشت مامه تیام خبر می‌دادند در حالی که مهاجم سنگالی با توجه به قرارداد سنگین ۱/۴ میلیون دلاری که با عجمان داشت به هیچ عنوان نمی‌توانست دوباره پیراهن استقلال را برتن کند، به خصوص که باشگاه اماراتی برای فسخ قرارداد خرید تابستانی خود مبلغی حدود ۳ میلیون دلار در نظر گرفته که پرداخت این پول از توان باشگاهی مثل استقلال آن هم با این بحران‌های اقتصادی خارج است. از همین‌رو بازگرداندن جپاروف که فصل قبل نقش پررنگی در موفقیت‌های استقلال داشت، می‌تواند ترفند جالب توجهی برای از بین بردن فشار‌های کاذب بعد از ناکامی خرید‌های خارجی باشد.

انتهای پیام/

کد خبر: 972247