محصولات شیمیایی با ارزش ترین صنعت بورس شد

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی بورس تهران، گروه محصولات شیمیایی با در اختیار داشتن ارزش یک میلیون و ۵۳۳ هزار میلیارد ریالی در رتبه اول معاملات شهریورماه قرار گرفت.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، به نقل از بورس تهران، از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور تعداد ۱۴۰۰۵۷ میلیون سهم به ارزش ۳۲۴.۱۶۳ میلیارد ریال از طریق معاملات الکترونیکی در بورس اوراق بهادار مبادله شده است که به ترتیب حدود ۳۳.۸ و ۲۸.۱۱ درصد از حجم و ارزش کل معاملات را شامل می شود.

وضعیت اوراق بدهی

از سویی دیگر، در بازار اوراق بدهی نیز در شش ماه گذشته تعداد ۴۹ میلیون برگه به ۴۷.۴۴۷ میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفته است. این درحالی است که در این مدت تعداد ۲.۱۷۲ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۲۲.۲۴۷ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۲۸۴ درصد رشد و ۲۷۳ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال ۹۶ همراه شد.

ارزش بازار:

بررسی صنایع از نظر ارزش بازار در سومین ماه از تابستان نشان می دهد گروه محصولات شیمیایی با در اختیار داشتن ۲۸ شرکت و ارزش بازار یک میلیون و ۵۳۳ هزار میلیارد ریالی در رتبه اول قرار دارد، فلزات اساسی با بیش از ۹۷۹ هزار میلیارد ریال و فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با بیش از ۵۹۱ هزار میلیارد ریال رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

تالارهای منطقه ای

همچنین در این مدت بیشترین ارزش معاملات را بین تالار های منطقه ای به ترتیب تالار منطقه ای کیش با مبادله ۱۲.۶۴۸ میلیارد ریال، تالار منطقه ای کرج با مبادله ۱۱.۹۲۵میلیارد ریال، تالار منطقه ای اصفهان با مبادله ۱۹.۳۲۰ میلیارد ریال، تالار منطقه ای مشهد با مبادله ۱۳.۶۵۱ میلیارد ریال و تالار منطقه ای تبریز با مبادله ۱۳.۱۹۴ میلیارد ریال به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

کد خبر: 972558