حریری: کابینه تشکیل نشود، نخست وزیر نمی شوم

چهارشنبه 18 مهر 1397 - 22:10
کد مطلب: 973184
حریری

«سعد الحریری» نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه لبنان که پنجشنبه هفته گذشته از تشکیل دولت طی یک هفته تا ۱۰ روز بعد خبر داد، روز سه شنبه بار دیگر وعده داد که دولت طی ۱۰ روز آینده تشکیل می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز، الحریری سوم خرداد ماه امسال پس از کسب حمایت اکثریت اعضای پارلمان جدید لبنان از سوی «میشل عون» رئیس جمهوری این کشور مامور تشکیل کابینه شد، اما اختلاف گروه‌ها بر سر سهمیه کرسی‌های وزارتی مانع از به نتیجه رسیدن این ماموریت شده است.

«سعد الحریری» نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه لبنان که پنجشنبه هفته گذشته از تشکیل دولت طی یک هفته تا ۱۰ روز بعد خبر داد، روز سه شنبه بار دیگر وعده داد که دولت طی ۱۰ روز آینده تشکیل می‌شود.

وی در گفتگو با خبرنگاران پیش از نشست فراکسیون پارلمانی «المستقبل» گفت: دولت طی ۱۰ روز آینده تشکیل خواهد شد چرا که کشور نیاز ضروری به آن دارد و وضعیت اقتصادی آن را الزامی کرده است.
الحریری سوم خرداد ماه امسال پس از کسب حمایت اکثریت اعضای پارلمان جدید لبنان از سوی «میشل عون» رئیس جمهوری این کشور مامور تشکیل کابینه شد، اما اختلاف گروه‌ها بر سر سهمیه کرسی‌های وزارتی مانع از به نتیجه رسیدن این ماموریت شده است.
وی تاکید کرد که در صورتی که ناتوانی خود در تشکیل دولت را اعلام کند، برای بار دوم نمی‌پذیرد که مامور به تشکیل کابینه شود.
الحریری افزود: شرایطی که در دولت اولم وجود داشت با شرایط کنونی متفاوت است.
وی یادآور شد: همه گروه‌ها از جمله «نیرو‌های لبنانی» (القوات) و «جریان آزاد میهنی» امتیازاتی را داده اند. وضعیت کنونی بر همه واجب کرده که امتیازاتی را بدهند.
وی تاکید کرد که همه گره‌ها و مشکلات در مسیر خود به سمت حل شدن حرکت می‌کند.
الحریری گفت: امیدواری اش نسبت به تشکیل دولت لبنان از دیدار اخیرش با میشل عون رئیس جمهوری سرچشمه می‌گیرد.
نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه در عین حال که از وقوع برخی تغییرات در توزیع سهمیه گروه‌ها از کرسی‌های وزارتی خبر داد، توضیحی نداد که هر گروه چه تعداد کرسی را در اختیار خواهد گرفت.
الحریری تاکید کرد که معیار اصلی، تشکیل دولت «وفاق ملی» با حضور همه گروه‌ها بوده است.

159 / 159

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار