تنها نیروگاه برق‌آبی اصفهان از مدار خارج شد

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: به دنبال تداوم وضعیت کم‌بارشی در حوضه آبریز زاینده رود، تنها نیروگاه پشتیبانی برق آبی اصفهان از مدار خارج شد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، محمود چیتیان با اشاره به اینکه 13 سال است با شرایط خشکسالی در فلات مرکزی مواجهه هستیم، افزود: این وضعیت به مرور در میزان تولید برق در نیروگاه برق‌آبی تأثیر گذاشته و سبب کاهش تولید طی این سال‌ها شده و روز شنبه بیست و یکم مهرماه تنها نیروگاه برق‌آبی اصفهان به طور کامل از مدار خارج شد.

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود بیان داشت: تنها نیروگاه برق‌آبی استان اصفهان که بیشتر حکم نیروگاه پشتیبانی را داشته و در حال حاضر سهم تولید برق از این نیروگاه تقریباً به حدود 60 هزار مگاوات ساعت در سال می‌رسد، البته ظرفیت نامی تولید برق این نیروگاه 250 هزار مگاوات ساعت در سال است.

چیتیان تصریح کرد: اهمیت نیروگاه‌های برق‌آبی در مواقع قطع برق سراسری اهمیت دو چندانی داشته چون علاوه بر سرعت در مدار قرار گرفتن می‌تواند نقش پشتیبان سایر نیروگاه‌های نیز داشته باشد.

مدیر سد و نیروگاه زاینده‌رود اشاره کرد طی 15 سال اخیر تاکنون با این وضعیت مواجه نبودیم که برق شبکه سراسری با مشکل مواجه شود و همواره در یک وضعیت ثابتی به سر می‌بریم.

مدیر سد و نیروگاه زاینده‌رود افزود: وزارت نیرو در راستای تعهدات خود همواره در مباحث برق پیشرو بوده و در تابستان سال جاری نیز با توجه به تمامی چالش‌های موجود توانست وظیفه خود را انجام دهد.
اودر پایان گفت: با توجه به کاهش تراز آب دریاچه سد زاینده‌رود و خارج شدن نیروگاه از مدار به منظور تأمین آب مورد نیاز مجبور به خروج آب از دریچه‌های تحتانی سد هستیم.

انتهای پیام/

کد خبر: 973658