عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

اقدام ضدفساد آخوندی موجب اشتغال و دمیدن روحیه امید در جوانان می‌شود

دوشنبه 23 مهر 1397 - 12:08
کد مطلب: 973659
بیگی.jpg

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام آقای آخوندی در سازمان نظام مهندسی جدا از جلوگیری از تخلفات و فساد موجب دمیدن روحیه امید در جوانان و ایجاد اشتغال می‌شود تا توانایی‌های این قشر بهتر دیده شود.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی، ابوالفضل حسن بیگی، نائب رئیس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های مختلف توسط وزارت راه و شهرسازی به ویژه اقدام اخیر عباس آخوندی در بحث مبارزه با فساد در نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت: متاسفانه طی سال‌های گذشته شعارهای زیبایی در کشور مطرح می‌شود اما در عمل شاهد هستیم عده معدودی در رابطه با این شعارها تلاش می‌کنند که تامین منافع به صورت شخصی، گروهی و حزبی داشته باشند.

او افزود: در حوزه نظام مهندسی در سال‌های گذشته شاهد بودیم همواره محدودیت‌هایی را به وجود آوردند و این محدودیت‌ها تجمیع و اختیارات در یک سازمان به نام سازمان نظام مهندسی محدود شد.

حسن بیگی ادامه داد: در این زمینه همواره شاهد بوده‌ایم این اختیارات نزد عده معدودی است و مدام از طرف دانشگاه‌ها شاهد شکایت‌هایی هستیم که دانشجویان و افرادی که وارد بازار کار می‌شوند از ناحیه نظام مهندسی مورد هجمه قرار گرفته یا در گزینش‌ها تلاش می‌شود که این امکان در اختیار همان افراد معدود باشد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: این مساله شکایت‌های زیادی را به همراه داشت به خصوص از سوی دانشجویانی که اخیرا فارغ التحصیل شده‌اند چرا که وقتی وارد بازار کار می‌شوند با این محدودیت‌ها و کارشکنی‌ها مواجه می‌شوند. طی سه سال گذشته از طریق دانشجویان موارد زیادی شکایت دریافت کردیم و این شکایت‌ها به وزارت راه و شهرسازی منتقل شد و آقای وزیر سوالات نمایندگان در این مورد را مرتفع کرد.

حسن‌بیگی افزود: آخوندی در مجلس و کمیسیون‌های تخصصی گزارش‌هایی دادند و اکثر نمایندگان از اقدامات ایشان قانع شدند. سازمان نظام مهندسی مسیر خودش را گم کرده است و این محدودسازی صورت گرفته از سوی سازمان بسیار خطرناک است. نمایندگان از آقای وزیر خواستند قوانین و مقررات را تغییر و این محیط را برای کمتر شدن تخلفات تغییر دهند تا به این نحو با اختیارات به دیگر سازمان‌ها منتقل شود و مراقبت بیشتر و نظارت‌ها بالاتر رود.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به این نحو بازار برای قشر جوان و دانشمندی که پشت سد این افراد مانده‌اند باز شده و همچنین تخلفات بسیار زیادی که در مجموعه سازمان نظام مهندسی صورت می‌گرفت از بین برود. از همه دلخراش‌تر این که شاهد هستیم مردم از عملکرد سازمان نظام مهندسی ناراضی و با سختی‌هایی زیادی مواجه هستند. دلیل آن هم این بود که عده‌ای معدود دفتر دارند و پول می‌گیرند اما نظارت‌های آن‌ها در حد صفر است.

نائب رئیس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید ویژه بر اقدامات وزیر راه و شهرسازی در حوزه سازمان نظام مهندسی که منجر به افزایش امید و ایجاد اشتغال در بین جوانان خواهد شد، گفت: اقدام آقای آخوندی در سازمان نظام مهندسی جدا از جلوگیری از تخلفات و فساد موجب دمیدن روحیه امید در جوانان و ایجاد اشتغال می‌شود. این اقدامی است که فرصت لازم را در اختیار نیروهای جوان و دانشمند به خصوص در یک کشور زلزله‌خیز قرار می‌دهد تا بهتر دیده شوند.

ابوالفضل حسن بیگی، ادامه داد: آخوندی از اشاعه بی‌عدالتی به بهترین شکل جلوگیری کرد و باعث شد با کنار رفتن عناصری که این سازمان را در اختیار خودشان قرار داده‌ بودند در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی یک مبارزه با بی‌عدالتی به بهترین شکل انجام بگیرد.

این نماینده مجلس دهم درخصوص تخریب‌هایی که توسط برخی رسانه‌ها و افراد در این مسیر برای وزیر راه و شهرسازی به وجود آورداند، گفت: در این خصوص سه نکته حائز اهمیت است. نکته اول این که متاسفانه برخی از همکاران ما در مجلس شورای اسلامی که تعدادشان زیاد نیست تحت تاثیر گروهی قرار دارند و در تصمیم‌گیری‌ها و قضاوت خودشان یکجانبه عمل کرده و این آمادگی را ندارند که حرف طرف مقابل را هم بشنوند.

او افزود: گروه دوم افرادی هستند که چه قبل از اینکه نماینده شوند و چه بعد از اینکه نماینده نخواهند شد، با این افراد همکار هستند که ما با این تعداد در مجلس بحثی نداریم چرا که مدام به دنبال منافع شخصی یا گروهی خود در نظام مهندسی هستند.

حسن‌بیگی ادامه داد: گروه سوم هم عده‌ای هستند که نگرانی دارند و این نگرانی‌ها هم به این جهت است که هر تغییراتی در این کشور تحت عنوان بخش خصوصی انجام می‌شود، پشت ماجرا یک جریان سیاسی و حزبی وجود دارد. با صحبتی که با این نمایندگان داشتم آنها معتقدند شرایط بعدی بدتر می‌شود. در این راستا طبیعتا باید خود وزارت راه و شهرسازی، نمایندگان و رسانه‌ها واقعیت را شفاف بگویند که وضع ما در شرایطی که خوب نیست با این اقدامات در آینده بهتر خواهد شد و بدتر نمی‌شود.

او تاکید کرد: با این حال طبیعی است در مجلسی که ۲۹۰ نماینده دارد یک عده به تعداد انگشتان دست هم مخالف باشند. اکثریت نمایندگان مجلس آخوندی را قبول دارند و اقدامات ایشان را تایید می‌کنند. وقتی در مجلس رای‌گیری می‌شود عده‌ای رای منفی می‌دهند اما طبق قانون هرگاه ۵۰ به اضافه یک رای مثبت باشد همه مکلف به اجرای قانون هستیم.

نائب رئیس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان درخصوص نامه عده‌ای از نمایندگان مجلس به رئیس جمهوری بخاطر حمایت از اقدامات وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در جریان این نامه قرار دارم و قطعا یکی از امضا کنندگان این نامه خواهم بود.

انتهای پیام/

288 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار