حرکت قطار بر ریل پتروشیمی

نخستین محموله ریلی از محصولات شرکتهای پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به داخل کشور حرکت کرد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، رئیس امور گمرکی این سازمان با اعلام این خبر گفت: برای نخستین بار 280 تن PET شرکت پتروشیمی شهیدتندگویان از طریق پایانه ریلی منطقه به تهران و قزوین ارسال شد.
سعید بهبهانی اسلامی، افزود: با آغاز بهره برداری رسمی از این پایانه، ظرفیت حمل و نقل ریلی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی فعال و در اختیار شرکت های مستقر در منطقه قرار گرفته است.
وی از اعلام آمادگی شرکت های شهیدتندگویان، نویدزرشیمی، امیرکبیر، اروند، مارون و لاله برای استفاده از این ظرفیت خبر داد و خاطر نشان کرد: میزان تولیدات محصولات پتروشیمی شرکت های منطقه بسیار بیشتر از ظرفیت این پایانه است و تنها می‌تواند 20 درصد نیاز حمل و نقل محصولات را پاسخ دهد لذا مانند گذشته حمل و نقل جاده ای، یکی از ارکان حمل و نقل در پتروشیمی خواهد بود.
بهبهانی، کاهش 30 تا 40 درصدی هزینه حمل، کاهش خطرات انسانی و افزایش ایمنی در منطقه و در جاده های مواصلاتی کشور را از مزایای استفاده از حمل و نقل ریلی برشمرد و خاطر نشان کرد: این امر با مشارکت فعال بخش خصوصی و از طریق تعامل با راه آهن جمهوری اسلامی محقق شد.
پیش از این از خط راه آهن تنها برای حمل و نقل مواد و محصولات به بندرامام خمینی (ره) استفاده می‌شد که از این پس، پتروشیمی به عنوان یک ایستگاه جدید در سیستم ریلی کشور معرفی شد.

انتهای پیام/

کد خبر: 973948