معضل بزرگ دستیار/تمایل باشگاه به نامجو!!

چهارشنبه 2 آبان 1397 - 10:31
کد مطلب: 974657
مجید نامجو مطلق

انتخاب دستیار در استقلال منوط به چند عامل است. خواست شفر، تایید کمیته فنی و البته نظر مثبت امیرحسین فتحی.

به گزارش ایسکانیوز،بعد از جدایی ساناک از استقلال همواره این سوال مطرح بوده که چه کسی جای مربی سابق آبی ها را خواهد گرفت. در این ایام که ساناک مربیگری در استقلال را ترک کرده اسامی متعددی مطرح شده است که شاخص ترین آن ها فرهاد مجیدی و مجتبی جباری بودند. چهره های نامداری که حضورشان در استقلال بی حاشیه هم نخواهد بود. تصمیم گیران باشگاه استقلال اما با بازگشت هیچ یک از این دو موافق نیستند و بر این باورند که اگر قرار به انتخاب دوباره مربی ایرانی باشد، باید به سراغ گزینه های قدیمی تربروند. درواقع این تفکر از ذهن خود فتحی تراوش کرده و او اعتقاد دارد که در انتخاب مربی جدید باید کسوت وتجربه را لحاظ کرد و درعین حال بیرون مانده های قدیمی تر را بیشتر مورد توجه قرار داد.

این طور نیست که شفر خود شخصا فردی را در نظر بگیرد و به باشگاه اعلام کند و باشگاه هم چشم بسته با حضور آن مربی موافقت کند. ضمن اینکه نظر اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال هم مورد توجه قرار می‌گیرد و اعضای کمیته فنی باید درباره انتخاب ها به اجماع برسند و به نوعی بر تصمیم پیرمرد را مهر تایید بزنند. در همین راستا برخی نام ها مطرحند که شاید نزدیک ترین آن ها به درهای ورودی کادر فنی استقلال، مجید نامجو مطلق باشد. مطلق سال ها پیش در کادرفنی استقلال حضور داشت. او مدتی دستیار صمد مرفاوی بود و بعد از آن یک فصل هم کنار پرویز مظلومی قرار داشت. مطلق جزو آن دسته پیشکسوت هایی محسوب می‌شود که رفتار معقولانه ای دارد و از یک پرستیژ اجتماعی مناسب هم سود می‌برد. بدون شک اگر شفر هم با حضور مطلق موافق باشد سرپرست موقت باشگاه استقلال به این انتخاب هم مهر تایید خواهد زد و نامجو مطلق به عنوان کمک مربی در نیم فصل دوم در استقلال فعالیت خواهد کرد. به طورکلی باید به این نکته مهم اشاره داشت که فتحی بیش از حد پیشکسوت محور است و این خصیصه را از زمانی که حتی برای نشستن روی صندلی مدیریت باشگاه استقلال گزینه بود از خود نشان داد. فتحی بیش از همه به همکاری با نسلی می‌اندیشد که در در قامت مربی و بازیکنان در استقلال حضور داشتند.

یکی از دلایلی که تصمیم گیران در باشگاه استقلال را به سمت مطلق متمایل کرده هزینه های کمتری است که او روی دوش باشگاه استقلال خواهد گذاشت و شاید اقا مجید با همین دستمزدی که در کمیته فنی برایش در نظر گرفته شده در کادر فنی هم کار کند. همین حالا امید روانخواه با وجود اینکه یکی از اعضای کمیته فنی محسوب می‌شود، کار آنالیز بازی های استقلال را به عهده دارد و یکی از وظایف محول شده بر دوش او صحبت درباره مسائل فنی است که در آخرین نشست کمیته فنی باشگاه استقلال پیرامون برخی موارد فنی وتاکتیکی با شفر صحبت هایی انجام داده است.

استقلال در ۳ بازی قبل به دلیل توجه بیشتر به جوان ها نتایج مطلوبی گرفت و تردیدی نیست اگر مربیانی دلسوز و عاشق فعالیت به استقلال در کنار وینفرد شفر قرار بگیرد که از لحاظ علمی وضعیت مطلوبی هم داشته باشند، بی شک نتایج استقلال بهتر از این هم خواهد شد و چه بسا همین تیم که هنوز در دایره مدعیان جدی قهرمانی قرار نگرفته، نیم فصل دوم با ضرب آهنگ بسیار به سمت قهرمانی در لیگ برتر حرکت کند و بدل به تیمی دست نیافتنی شود.

118 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار