محتوای 1500 عنوان دوره آموزشی بازنگری و به‌روزرسانی می‌شود

چهارشنبه 2 آبان 1397 - 14:31
کد مطلب: 974747
سید نوید برکچیان

رئیس مرکز مطالعات و آموزش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: هندسه محتوایی و کاربرگ‌های 1500 عنوان دوره آموزشی با هدف توسعه فعالیت‌های آموزشی توسط کارگروه‌های تخصصی بازنگری و به‌روزرسانی می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز، رئیس مرکز مطالعات و آموزش در نشست اعضای کارگروه تخصصی زبان‌های خارجی، حوزه‏ بسیار جدی در این مرکز را، حوزه طراحی و برنامه‏ ریزی دانست و گفت: به‌طورکلی آموزش سازمان در 4 عرصه ارائه می ‏شود؛ «عرصه دین و اخلاق»، «عرصه اجتماعی و شهروندی»، «عرصه مهارت‏ های عمومی و عملی» و «عرصه ادب و هنر» که ذیل این 4 عرصه 22 گروه آموزشی ایجاد شده است.

«سید نوید برکچیان» در تشریح فعالیت کارگروه‌های آموزشی افزود: هر گروه در رأس خود کارگروه آموزشی دارد که چند سالی تعطیل شده بود. در حقیقت کارگروه ‏ها مغر متفکر و نبض تپنده شبکه آموزش هستند و هر کارگروه متشکل از کارشناسان آن حوزه به‌عنوان خبرگان این بخش به پرسش‌هایی چون ویژگی‏ هر دوره‏ آموزشی، سرفصل ‏های دوره آموزشی، ویژگی مربیان هر دوره و ... پاسخ می‏ دهند و مرکز آموزش دوره ‏ها را به شکل برنامه در مراکز دنبال می‏ کند.

رئیس مرکز مطالعات و آموزش به نقش هندسه محتوایی و طراحی کاربرگ‌های آموزشی در فرایند فعالیت‌های این مرکز اشاره کرد و گفت: بعد از طراحی مانیفست و هندسه محتوایی در قالب عرصه، گروه و زیرگروه، دوره‏های آموزشی طراحی و به ازای هر دوره آموزشی، سندی به اسم کاربرگ آموزشی طی فرایند پیچیده‏ای در کارگروه‏ها خلق می‌شود. در این سند درباره هر دوره آموزشی مختصاتی مانند عنوان دوره، پیش‌نیاز دوره، هدف کلی دوره، اهداف آموزشی دوره در سطح دانش، نگرش و رفتار، ویژگی مربی، ویژگی فراگیر، منابع تدریس، شیوه ارزشیابی و از همه مهم‌تر سرفصل‏ها و ریز موضوعات دوره آموزشی تعیین می‌شود.

وی در توضیح بیشتر طراحی کاربرگ‌های آموزشی گفت: تک‌تک 1500عنوان دوره ارائه‌شده در سامانه سینا (سامانه نظام یکپارچه آموزشی) این کاربرگ تدوین شده و در قالب سند در اختیار مراکز قرار می‏ گیرد و مراکز می‏ دانند که هر دوره باید با چه مختصاتی اجرا شود.

برکچیان افزود: با توجه به ضرورت به‌روزرسانی دانش در همه 1500 عنوان دوره آموزشی سازمان، یکی از مهم‌ترین وظایف کارگروه‌ها، بازنگری و به‌روزرسانی هندسه محتوایی و کاربرگ‌های آموزشی است که این فرایند به‌صورت مستمر و در قالب فعالیتی هدفمند در دستور کار کارگروه‌های آموزشی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار