ایسکانیوز بررسی کرد؛

دانشگاه شیراز در عرصه بین المللی چه جایگاهی دارد؟

سه‌شنبه 8 آبان 1397 - 05:00
کد مطلب: 975243
دانشگاه شیراز

بر اساس رتبه بندی Qs ، هشتاد و دو دانشجوی خارجی در دانشگاه شیراز مشغول به تحصیل هستند، گفتنی است این دانشگاه در سال2019 توانسته است رتبه 801-1000 را کسب کند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، اگر روزی از شما بپرسند بهترین دانشگاه جهان کدام است، چه پاسخی می دهید؟ چه معیاری را برای انتخاب بهترین‌ها در نظر می گیرید؟ البته که انتخاب دانشگاه‌های برتر جهان توسط من و شما امکان پذیر نیست و توسط سازمان‌ها و پایگاه‌های مختلف صورت می گیرد. با مطرح کردن این پرسش قصد داشتیم ذهن شما کمی به سمت معیارهای آموزشی دانشگاه‌ها حرکت کند.

احتمالا برخی از شما در پاسخ به سوال معیارهای بهترین دانشگاه جهان بگویید در این زمینه باید بارعلمی دانشگاه‌ها را مورد بررسی قرار داد، برخی هم ممکن است معتقد باشند دانشگاه‌هایی که دارای خروجی پژوهشی هستند،‌ در اولویت قرار دارند. به راستی در انتخاب برترین دانشگاه کدام معیارها را باید مد‌نظر قرار داد؟

برای بررسی دانشگاه‌ها،‌ رتبه بندی جهانی QS در نظر گرفته شده است که در آن بیش از 850 دانشگاه در نتایج این رتبه بندی ارزیابی می شوند. رتبه بندی QS یکی از معتبرترین و مهم ترین نظام های رتبه بندی دانشگاه های دنیا به شمار می‌رود که در آن از 6 شاخص اصلی شامل شهرت دانشگاه (40 درصد)، ارزیابی کارفرمایان (10 درصد)، نسبت عضو هیأت علمی به دانشجو (20 درصد)، استنادها به ازای اعضای هیأت علمی(20 درصد)، دانشجویان بین‌المللی (5 درصد) و هیأت علمی بین‌المللی (5 درصد) سنجیده می شود.

براساس رتبه بندی جهانی QS، دانشگاه شیراز رتبه 801-1000 را کسب کرده است.

براساس داده‌های پایگاه بین المللی topuniversities،‌ خروجی پژوهشی از این دانشگاه بسیار زیاد است و 8,657 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

مودار زیر بیانگر رتبه جهانی QS دانشگ ه شیراز است:

همان طور که از نمودار فوق مشخص است دانشگاه شیراز در سال2019 توانسته است 801-1000 را کسب کند، گفتنی است که آغاز کسب رتبه این دانشگاه نیز از سال 2019 بوده است.

معیارهای رتبه بندی دانشگاه شیراز شامل استناد به ازای اعضای هیات علمی است که در نمودار زیر آمده است:

نمودار فوق بیانگر امتیاز این دانشگاه در مولفه استناد به ازای اعضای هیات علمی است.

بر اساس داده ای این پایگاه، اکثر دانش آموزان دانشگاه شیراز در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند. همچنین 82 دانشجو از سایر کشورها در این دانشگاه درس می خوانند.

گفتنی است تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه شیراز 726 نفر است.

انتهای پیام/

31 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار