حجم تردد زائران از مهران سنگین است/ زائران  از مرز‌های شلمچه و چذابه استفاده کنند

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به اینکه حجم جمعیت زائران در بازگشت از مرز مهران سنگین است، توصیه کرد: زائران حتی المقدور مرز‌های جنوبی را برای ورود به کشور انتخاب کنند.

به گزارش ایسکانیوز، حسین ذوالفقاری گفت: از ساعت ۲۴ شب گذشته تا صبح امروز، در حدود ۱۱۰ هزار نفر از مرز مهران وارد کشور شده اند. یعنی در هر ساعت حدود ۱۰ هزار نفر از طریق این مرز وارد کشور شده اند.

وی با اشاره به حجم زائران در مرز مهران گفت: از شب گذشته به اتوبوسرانی اعلام کردیم که اعزام اتوبوس‌ها به مرز مهران را افزایش دهند تا کمبود اتوبوس در این مرز نداشته باشیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به اینکه به دلیل حجم بالای جمعیت زائران در بازگشت از مرز مهران شاهد بی نظمی‌هایی بودیم، افزود: بالافاصله ستاد اربعین در ایلام به ریاست استاندار تشکیل شد و تدابیری اندیشه شد تا این مشکلات برطرف شود.

ذوالفقاری با بیان اینکه برخی افراد به دنبال اجحاف و سودجویی به زائران بودند،گفت: نیرو‌های تعزیرات و بازرسی در مرز مستقر هستند تا با افراد متخلف برخورد کنند. چرا که نه در شأن رانندگان زحمتکش و نه در شأن زائران و مردم عزیز کشورمان است که در این شرایط افرادی به فکر سودجویی غیر منصفانه باشند.

مرز‌های شلمچه و چذابه نیز از زیرساخت‌های خوبی برخودار هستند، اما باز هم اکثر زائران از مرز مهران وارد کشور می‌شوند

وی افزود: برای تسهیل روند بازگشت، تقویت گیت‌ها صورت گرفته و وضعیت عبور زائران روان است، اما به هر حال با ورود حجم سنگین از زائران در مرز مهران مواجه هستیم.

وی گفت: مرز‌های شلمچه و چذابه نیز از زیرساخت‌های خوبی برخودار هستند، اما باز هم اکثر زائران از مرز مهران وارد کشور می‌شوند که توصیه می‌کنیم تا حدالامکان از دو مرز شلمچه و چذابه برای ورود به کشور استفاده کنند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: زائرانی که هنوز در کشور عراق هستند تا سر حد امکان، مرز‌های جنوبی را برای ورود به کشور انتخاب کنند، یا اینکه اگر عجله ندارند امروز و فردا را در خاک عراق به ادامه زیارت خود بپردازند تا مقداری از حجم تردد مهران کاسته شود.

ذوالفقاری با بیان اینکه که تمام دستگاه‌های مرتبط در کنار ستاد اربعین و راهداری از روز گذشته در حال آماده باش هستند، افزود: همه همکاران به تلاش بی وقفه خود برای انتقال راحت و سریع زائران ادامه می‌دهند و همه تلاش ما برای این است که همه زائران در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به سلامت به مقصد نهائی خود برسند. همچنین از کسانی که با خودرو‌های شخصی سفر کرده اند تقاضا داریم که به دلیل خستگی رانندگان و ترافیک موجود، جوانب احتیاط را رعایت کنند تا حادثه‌ای برای خود و دیگران نداشته باشند.

انتهای پیام/

کد خبر: 975458