رشد پایداری تولید تولید در پالایشگاه سوم

یکشنبه 27 آبان 1397 - 16:02
کد مطلب: 977082
پارس جنوبی

رئیس برنامه ریزی و روش های تعمیراتی پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: واحد برنامه‌ریزی و روش‌های تعمیراتی در پالایشگاه های مجتمع نقش فعال و ممتازی را قبل و در حین انجام تعمیرات اساسی پالایشگاه ها ایفا می کند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز، عباس خرم آبادی ، رئیس برنامه‌ریزی و روش‌های تعمیراتی پالایشگاه سوم در این باره گفت: واحد برنامه‌ریزی و روش‌های تعمیراتی پالایشگاه سوم نیز همچون سال های گذشته مصمم است که با تلاش مضاعف و برنامه ریزی منظم، بیشترین قابلیت اطمینان و دسترسی، طی یک سال آینده برای تجهیزات پالایشگاه ایجاد گردد تا شاهد تولید بیشتر و پایدارتر از سال‌های قبل باشیم.

وی در ادامه عنوان داشت: در برنامه پروژه تعمیرات اساسی 1398پالایشگاه سوم همه‌ی تلاش ها به‌کار گرفته خواهد شد تا به نحوی برنامه‌ریزی گردد که بیشترین قابلیت اطمینان و دسترسی را در طی یک سال آینده، برای تجهیزات پالایشگاه ایجاد گردد تا انشاا... شاهد تولید بیشتر و پایدارتر از سال‌های قبل باشیم.

وی ضمن اشاره به فعالیت‌های واحد متد و همکاری این واحد با دیگر واحدهای عملیاتی اظهار داشت: واحد برنامه ریزی و روشهای تعمیراتی پالایشگاه، مسؤل جمع آوری و جمع‌بندی لیست کارهای مربوط به تعمیرات اساسی می‌باشد.

به گفته وی، موارد درخواستی بازرسی فنی بر اساس (RBI)، درخواست کارهای واحد تعمیرات (PM)، درخواست کارهای تعمیراتی ( واحد بهره‌برداری و تعمیرات)، درخواست‌های اصلاحی واحد مهندسی (MR)، تهیه برنامه زمان‌بندی بر اساسی لیست مذکور، کنترل و نظارت بر اجرای آن از مهمترین فعالت های واحد متد می باشد.

خرم آبادی در ادامه افزود: به منظور بررسی و آنالیز لیست تهیه شده، جلسات منظم و متعددی از مرداد ماه سال جاری برگزار گردیده که در نهایت، خروجی این جلسات برنامه اولیه تعمیرات اساسی است و با توجه به محدودیتهای برنامه تخمینی تنظیم شده است.

این مقام مسئول با اشاره به وظایف برنامه‌‌ریزی و روش‌های تعمیراتی در زمان تعمیرات اساسی خاطرنشان کرد: برنامه تعمیرات اساسی بر اساس فهرست نهایی با ذکر جزییات و شرح فعالیت‌های اداره‌های مختلف تعمیراتی با در نظر گرفتن زمان و منابع مورد نیاز شامل نیروی انسانی، ماشین الات و ادوات مورد نیاز زمان‌بندی شده و قبل از تعمیرات اساسی برای اجرا ابلاغ می‌گردد.

خرم آبادی در خصوص فعالیت‌هایی که قرار است در سال آینده در بازه تعمیرات اساسی انجام شود اظهار داشت: در برنامه تعمیرات اساسی آینده تا کنون بیش از 600 درخواست کار در سیستم cmms از طرف واحدهای بهره برداری ، بازرسی فنی و مهندسی ثبت گردیده است.

وی ادامه داد: تمامی این فعالیت‌ها به‌صورت فنی در جلسات متعدد با ادار‌ه‌های ذیربط (مکانیک، برق، ابزاردقیق، بازرسی فنی و بهره برداری) با در نظر گرفتن همه جوانب ، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی خواهد شد .

وی در ادامه از اهم وظایف این واحد در بازه تعمیرات اساسی به‌روز‌رسانی برنامه، کنترل و نظارت بر اجرای آن، تهیه گزارش‌های روزانه و میزان پیشرفت کار و انحراف آن از برنامه و در نهایت ارائه گزارش به مدیریت و پرسنل تعمیرات اساسی بر شمرد.

خرم آبادی گفت: برنامه‌ریزی بازوی توانمند مدیریت در اجرای به موقع، صحیح و ایمن کارهای تعمیرات اساسی است.

وی ادامه داد: میزان انحراف از برنامه و دلایل احتمالی تاخیر برای هر کدام از آیتم‌های تعمیرات اساسی محاسبه و در گزارش‌های روزانه جهت پی‌گیری اعلام می‌گردد.

فعالیت‌های تاثیرگذار و مسیر بحرانی به‌صورت خاص به‌صورت روزانه توسط برنامه‌ریزی کنترل شده و در صورت تاخیر و یا تاثیر در بازه تعمیرات اساسی در جلسه‌های روزانه مطرح، و میزان اهمیت آن یادآوری و بر اولویت‌بندی و انجام به‌موقع آن تاکید می‌شود.

سرپرست برنامه‌ریزی و روش‌های تعمیراتی پالایشگاه سوم در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت‌های واحد برنامه ریزی جهت تعمیرات اساسی ماه‌ها قبل از شروع اجرای تعمیرات اساسی ،انجام می گردد و در زمان تعمیرات اساسی به اوج خود می‌رسد. برنامه‌ریزی اولین اداره‌ای است که وارد تعمیرات اساسی شده و فعالیت آن تا بعد از پایان تعمیرات اساسی جهت تهیه گزارش‌های مختلف ادامه می‌یابد. عملا پایان هر تعمیرات اساسی شروعی است برای تعمیرات اساسی سال آینده.

انتهای پیام/

169 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار