717 هزار نفرعضو سازمان داوطلبان هلال احمر هستند

پنج‌شنبه 8 آذر 1397 - 09:04
کد مطلب: 978132
هلال احمر اسکان ضروری

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از عضویت 717 هزار داوطلب عادی و فعال در این سازمان برای ارائه خدمات افتخاری خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز، محمد نصیری گفت: در حال حاضر این سازمان به عنوان حامی و پشتیبان سازمان امداد و نجات، از خدمات این داوطلبان در چهار هزار و 200 «خانه داوطلب عمومی» و «خانه هلال» به عنوان فعالترین شبکه مردمی در چهار گروه هدایت، حمایت، مهارت و مشارکت بهره می‌برد.
وی ادامه داد: این داوطلبان فعال در مواقع بروز سوانح و بلایا در صحنه حاضر و به انجام اقدامات ماندگار، زود بازده و اثربخش در حوزه خدمت رسانی می پردازند.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: این نیروهای داوطلب با حضور خود در مناطق محروم و بی بضاعت در تاب ‌آوری و انسجام اجتماعی جامعه مشارکت کرده و با حمایت از اقشار آسیب ‌پذیر، تلاش می ‌کنند در تمام سطوح حضوری پویا و سازنده داشته باشند.
نصیری توضیح داد: داوطلبان قلب جامعه در ارائه خدمات عام المنفعه و بشردوستانه به مردم محروم و کمتر برخوردار هستند. خدمات آنها جنبه بشردوستانه و خیرخواهانه دارد و در ارائه این خدمات تبعیض قائل نمی‌شوند.

داوطلبان قلب جامعه در ارائه خدمات عام المنفعه و بشردوستانه به مردم محروم و کمتر برخوردار هستند. خدمات آنها جنبه بشردوستانه و خیرخواهانه دارد و در ارائه این خدمات تبعیض قائل نمی‌شوند


وی با اشاره به ویژگی‌های دیگر خدمات داوطلبانه گفت: داوطلبان هلال احمر تمایلات منفعت طلبانه نداشته و اهداف خاص سیاسی، اقتصادی و نظایر آن را دنبال نمی‌کنند؛ چرا که شرایط و زمان انجام خدمات داوطلبانه، طبق موقعیت و شرایط مختلف مانند زمان جنگ، صلح، بلایای طبیعی و نظایر آن متفاوت است.
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر توضیح داد: داوطلبان هلال احمر با بکارگیری اندیشه، همراه با تجربه، فناوری، هنر و نوآوری و با شعار حلقه اتصال «توان توانمندان و نیاز نیازمندان» می کوشند تا پرچم کمک و خیرخواهی برای همیشه در سراسر کشور در اهتزار باشد.
نصیری با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهم این سازمان، ایجاد و توسعه حس مسئولیت و بشردوستی نسبت به اعضای جامعه از طریق فعالیت های داوطلبانه است، گفت: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در دوران خدمات بشردوستانه خود، به همگرایی و هدفمندی نیات و همت خیرین نیکوکار و داوطلب اندیشیده و به دنبال برقراری ارتباطی مستحکم و پویا میان اعضا و داوطلبان فعال هلال احمر بوده تا به این وسیله جریان نیت ها و همت های خداپسندانه و سالم، هدایت و ساماندهی شود.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، اکنون 14 مرکز درمانی فعال در 14 کشور دنیا دارد


وی افزود: تمام اقدامات این سازمان از طریق سازماندهی طرح های ملی خدمت رسان و بشردوستانه ای همچون طرح های درمانی و بهداشتی، اعزام کاروان های سلامت به مناطق محروم و اجرای طرح های محرومیت زدا و ارایه خدمات بهداشتی در راستای پیشگیری شامل آموزش، آگاه سازی و غربالگری، طرح های داوطلبانه و بشردوستانه در مناطق شهری و روستایی به منظور خدمات رسانی به افراد محروم و کمتر برخوردار جامعه انجام می شود که می توان به طرح داوطلب کار روستا، طرح نیابت، طرح حمایت ماندگار، طرح ارمغان مهر و نظایر آن اشاره کرد.
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: این سازمان طرح‌های حمایتی را نیز با عنوان «فرشتگان رحمت»، «همای «رحمت»، «طرح ملی حامیان (پنجره های امید)» و «توانمندسازی زنان بی سرپرست و سرپرست خانوار» را به منظور ارائه خدمات به مردم آسیب پذیر بر مبنای اصول هفتگانه جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر از جمله انسانیت، بی غرضی، بی طرفی، استقلال، خدمات داوطلبانه، یگانگی و جهان شمولی و ارزش های داوطلبی از جمله مردم، صداقت، مشارکت، تنوع، راهبری و نوآوری برگزار و اجرا می کند.
جمعیت هلال احمر در حال حاضر چهار سازمان فعال و گسترده در زمینه های مختلف امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، تدارکات پزشکی، یک معاونت در زمینه خدمات درمانی و توانبخشی، یک شرکت در زمینه تولید محصولات نساجی و ملزومات امدادی، یک مؤسسه علمی کاربردی و یک مرکز پزشکی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج و زائران عتبات عالیات را در زیرمجموعه خود دارد.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، اکنون 14 مرکز درمانی فعال در 14 کشور دنیا دارد.

ایرنا

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار