مردم مشکلاتشان را در حوزه سلامت از طریق سامانه ۱۹۰ اعلام کنند

شنبه 10 آذر 1397 - 03:40
کد مطلب: 978228
سامانه 190

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، گفت: مردم می توانند از طریق سامانه ۱۹۰ از میزان تعرفه های پزشکی مطلع شوند و در صورت بروز تخلف از طریق این سامانه موضوع را گزارش کنند.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر علیرضا عسگری مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت درخصوص تعرفه های پزشکی گفت: تعرفه پزشکی در حوزه سلامت توسط هیات وزیران ابلاغ می شود و اینطور نیست که کسی به صورت سلیقه ای وجهی را از بیمار دریافت کند به نحوی که تعرفه مطب پزشکان عمومی، تخصصی و فوق تخصصی با هم متفاوت بوده و میزان آن مصوب شده و ملاک پرداخت است.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت ادامه داد: اختلال در این زمینه یک تخلف تعرفه ای محسوب می شود و بعد از احراز تخلف توسط حوزه های نظارت دانشگاه های علوم پزشکی گزارش آن توسط معاونت درمان دانشگاه در کمیسیون ماده ۱۱ مطرح می شود، سپس براساس تخلف صورت گرفته، پرونده به اداره تعزیرات مربوطه ارجاع می شود و آنها نیز براساس موازین قانونی برخورد مقتضی را انجام می دهند.

دکتر عسگری گفت: سازمان نظام پزشکی بر فرآیند تبلیغاتی مطب ها، عنوان و تبلیغاتشان در فضای عمومی و مجازی و وزارت بهداشت بر استانداردهای ارائه خدمت از جمله تعرفه نظارت دارند و مسیر برخورد با تخلفات احتمالی نیز از طریق کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی است.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: به منظور افزایش کیفیت ویزیت نیز استانداردهایی تدوین شده است که طبق آن، حفظ حریم و شان بیمار و پزشک از جهات مختلف حفظ می شود، از زمان ویزیت گرفته تا کیفیت آن مشتمل بر شرح حال بالینی و حفظ حریم خصوصی مطمئنا وزرات بهداشت در مباحث نظارتی با رویکرد اصلاح، تعارفی ندارد.

دکتر عسگری با اشاره به اینکه تمامی مطب ها توسط اداره نظارت معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور نظارت می شوند، افزود: نظارت ها با رویکرد دفاع از حقوق مردم از سویی و دفاع از جامعه خدوم پزشکی از سوی دیگر انجام می شود و وزارت بهداشت نیز با جدیت بیشتری به دنبال احقاق حق مردم است و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه مردم می توانند تمام مشکلاتشان را در حوزه بهداشتی و درمانی با سامانه ۱۹۰ در میان بگذارند، یادآور شد: مردم همچنین می توانند از طریق سامانه ۱۹۰ از میزان تعرفه های پزشکی مطلع شوند و اگر با مراجعه به مطبی، پزشک مربوطه بیش از نرخ مصوب از بیماران ویزیت دریافت کند می توانند از طریق این سامانه موضوع را گزارش کنند و این کار در کنار بازدیدهای فعال خواهد بود.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار