انجام جراحی های عمومی، شکمی، قفسه سینه و سرطان های بزرگ شکمی  با لاپاراسکوپی

دبیر اجرایی چهارمین کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی درون بین ایران، گفت: در ایران تقریبا تمامی جراحی های عمومی، شکمی و قفسه سینه و سرطان های بزرگ شکمی را می توان با لاپاراسکوپی عمل کرد.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر حسین ذبیحی دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی درون بین ایران افزود: فقط در مواردی مانند پیوند کبد امکان استفاده از این روش درمانی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه پیشرفت های خوبی در این زمینه به دست آورده ایم، گفت: تقریبا تجهیزات مورد نیاز این جراحی ها را در ایران داریم.
ذبیحی ادامه داد که کوتاه شدن زمان بستری، کم شدن مدت عمل جراحی و به دست آوردن زودتر بهبودی از جمله مزایای این روش درمانی است.
وی به امکان انجام عمل جراحی گشادشدگی آئورت شکمی ( رگ اصلی بدن) با لاپاراسکوپی اشاره کرد و گفت: این عمل جراحی به صورت باز انجام می شد که با مرگ و میر بالایی همراه بود و در حال حاضر امکان این عمل با لاپاراسکوپی در ایران فراهم شده و این روش از میزان مرگ و میر هم کاسته است.
وی به وجود پزشکان برجسته در حوزه لاپاراسکوپی در ایران اشاره کرد و گفت: در زمینه لاپاراسکوپی از کشورهای حوزه خلیج فارس بهتر هستیم و با ترکیه رقابت می کنیم.
ذبیحی ادامه داد: هرچند کشور امارات، جراحان خارجی را به کشور خود آورده و بیمارستان های بزرگی راه اندازی کرده؛ اما هنوز ما بهتر از امارات در این زمینه هستیم.
وی به سخنرانی 14 پزشک حاذق خارجی در این کنگره اشاره کرد و گفت: افراد صاحب نام از کشورهای فرانسه، سوئیس و آلمان در این رویداد علمی حضور می‌یابند.
وی ادامه داد که در این کنگره در مورد لاپاراسکوپی در زمینه جراحی های اورتوپدی، اورولوژی، گوش و حلق و بینی، مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
گفتنی است؛ چهاردهمین کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی درون بین ایران از 14 تا 16 آذر ماه در سالن پروفسور عدل بیمارستان سینا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 978518