رحمانی فضلی در شورای اجتماعی کشور:

نیازمند «شبکه ملّی خیّرین ازدواج» هستیم

یکشنبه 18 آذر 1397 - 11:03
کد مطلب: 989143
 رحمانی فضلی

وزیر کشور با بیان اینکه در برخی استان‌ها شبکه ملّی خیّرین ازدواج راه‌اندازی شده است، گفت: اگر بتوانیم یک شبکه ملی خیرین ازدواج و خانواده داشته باشیم قطعا برای حل مشکلات موثر خواهد بود.

به گزارش سرویس سیاسی ایسکانیوز ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز(یکشنبه ۱۸ آذر) در صدودهمین جلسه شورای اجتماعی کشور ضمن تقدیر از توجهات رهبر معظّم انقلاب و سران سه قوه به آسیب های اجتماعی گفت: هفتمین جلسه گزارش از آسیب های اجتماعی را خدمت رهبر معظّم انقلاب بودیم و گزارش‌هایی از طلاق و اعتیاد به ایشان ارائه کردیم.

وی با بیان اینکه توقع از همه دستگاه‌ها این است گه گزارشات خود را به‌صورت سه ماهه به ما بدهند، اظهار داشت: نماینده فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی خانم مافی در این جلسه توضیح دادند که قانون تسهیل ازدواج تصویب شده و ظرفیت های خوبی دارد اما در عمل اتفاق ویژه ای رخ نداده است.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: یک گزارش از اقدامات دستگاه ها در این زمینه ارائه شود و اگر نیاز به اصلاح داشت، این کار صورت گیرد.

وی در مورد آسیب اجتماعی ازدواج سفید نیز تصریح کرد: شورای اجتماعی باید دستگاه ها را موظف کند روی این موضوع مطالعه دقیقی صورت گیرد و تصمیماتی که می‌خواهیم بگیریم بر اساس یک مطالعه علمی باشد.

رحمانی فضلی بیان داشت: کار شورا و ستاد اجتماعی هماهنگی و هم‌افزایی بین دستگاه ها است و در جلسات اول هم ما یک طرح بحث برای آسیب های مختلف اجتماعی انجام دادیم و دستگاه های اصلی، معین و همراه مشخص شدند. توقع این است دستگاه های مسول در زمینه جلب همکاری و افزایش کارایی اقدام کنند.

وی در مورد حاشیه نشینی تصریح کرد: موضوع حاشیه نشینی و باز آفرینی بافت های قدیمی بحثی مهم است و روند در زمینه حل موضوع حاشیه نشینی پیشرفت مناسبی نداشته است البته این به‌جز مواردی است دستگاه های مختلف خودشان رأساً عمل می‌کند، بسیج وزارت بهداشت خودشان اقداماتی انجام داده اند. مجموعه کارگروه باز آفرینی که متولی آن وزارت راه و مسکن بوده انتطار می رود در یک برنامه مشخص بیاید محلاتی را که می‌خواهد در آن اقداماتی انجام دهد در کارگروه مطرح و محوریت کار با وزارت مسکن بوده و اگر دستگاه های دیگر عدم یا ضعف همکاری داشتند گزارش آن را بدهند.

وزیر کشور ادامه داد: توقع این است در جلسه بعدی که خدمت مقام معظّم رهبری و سران قوا موضوع حاشیه نشینی را قرار دهیم و باید آمادگی ارائه گزارش را داشته باشیم
وی تاکید کرد یک بازنگری در همه قوانین اجتماعی انجام گیرد و چقدر از اینها عمل و چقدر عمل نشده است.

رحمانی فضلی گفت: پیشنهاد 16 گانه کارگروه خانواده را مصوب تلقی می کنیم و حتما برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

وی در مورد مشاوره قبل از ازدواج گفت: برای خود ما هم ابهام است که این مشاوره اجباری است یا خیر. در عمل این موضوع با جدیت پیگیری نمی‌شود.

وزیر کشور در مورد بحث خیرین ازدواج اظهار داشت: در برخی استان ها این خیرین هستند و اگر بتوانیم یک شبکه ملی خیرین ازدواج و خانواده داشته باشیم قطعا برای حل مشکلات موثر خواهد بود، ما مدیون پیگیری ها و ارشادات رهبری هستیم که با دقت روند را پیگیری می‌کنند موضوع آسیب های اجتماع تبدیل به یک منظومه در کشور شده که اهداف و اجزا و راه آن مشخص است و گام های خوبی برداشته شده اما با نقطه مطلوب ایشان فاصله داریم.

انتهای پیام/

156 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار