ولایتی: تنها راه مقابله با استکبار جهانی، انتخاب گزینه مقاومت است

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: تنها راه مقابله با استکبار جهانی، انتخاب گزینه مقاومت است که همه تهدیدها را به فرصت‌ها تبدیل کرده است.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر علی اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی امشب در اختتامیه شورای مرکزی کنگره جهانی محبان اهل‌بیت(علیهم‌السلام) ضمن قرائت بیانیه پایانی این اجلاس، گفت: به شما حضار گرامی و میهمانان ارجمند به‌دلیل مشارکت فعال در نشست مرکزی و کمیسیون‌های وابسته و همچنین سخنرانی‌ها، گفتگوهای کارشناسی در کمیته‌ها و پیشنهادهای ارزشمند در این گردهمایی، جمع‌بندی نشست را اعلام می‌کنم.

وی افزود: در جهان امروز که بشریت و توده‌های مختلف مردم با مصائب و مشکلات بسیاری دست‌وپنجه نرم می‌کنند و از ظلم و ستم‌های بی‌شمار رنج می‌برند، در دنیایی که مردم حتی نخبگان‌شان از مظالم نظام سلطه و استکبار و رژیم‌های استبدادی و از تحجرهای قرون وسطایی رنج می‌برند، راهی جز تمسک به قرآن و سیره اهل‌بیت(علیهم‌السلام) باقی نمی‌ماند.

در دنیایی که ملت مظلوم و بی‌پناه یمن هر روز مورد حملات موشکی و بمباران ائتلاف متجاوز آمریکایی - سعودی قرار می‌گیرند و میلیون‌ها آواره و شهید از زن، کودک، پیر و جوان برجای مانده است، شما می‌بینید که آمریکا و برخی از دولتهای اروپایی به‌عنوان دولت‌هایی که ادعای دفاع از حقوق بشر دارند، نه‌تنها سکوت کرده بلکه رئیس جمهور ِآمریکا به‌صراحت اعلام می‌کند تا هنگامی که دلارهای گاو شیرده به ما می‌رسد و ما می‌توانیم برای مردم خود اشتغال ایجاد کنیم و تا هنگامی که سلاح‌های ما را خریداری و از موجودیت و امنیت رژیم کودک‌کش صهیونیستی حفاظت می‌کند ما از آنها و از جنگ علیه یمن حمایت می‌کنیم.

دکتر ولایتی با طرح این سؤال که در چنین دنیایی راه نجات چیست، گفت: شما برادران و خواهران گرامی در سخنان روز گذشته و امروز خود مجدانه و دغدغه‌مند از لزوم رفع تفرقه‌ها، اختلافات و فرقه‌گرایی‌ها صحبت کردید و اینکه باید به ریسمان محکم الهی چنگ زد و به‌سوی نجات و رستگاری راه خود را برگزید و از انحرافاتی که در جهان اسلام به‌وجود آمده است دوری کرد. آیا این ریسمان الهی غیر از محبت و مودت به اهل‌بیت(علیهم‌السلام) است و آیا جز زیستن تحت تعالیم این بزرگواران راه دیگری وجود دارد که رسول گرامی اسلام(ص) در حدیث ثقلین بر تمسک به قرآن و اهل‌بیت(علیهم‌السلام) برای جلوگیری از گمراهی تأکید کردند.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: در تعالیم اهل‌بیت(علیهم‌السلام)، ظلم و ستم به ملت‌های مظلوم نه‌تنها جایی ندارد بلکه همه ما قبول داریم باید به ندای مردم پاسخ داده شود. بنابراین بخشی از این وظیفه طبق تأکید پیامبر اسلام(ص) که «مَنْ سَمِعَ رَجُلًا یُنَادِی یَا لَلْمُسْلِمِینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِم» بر دوش محبان اهل‌بیت(علیهم‌السلام) است. طبق سیره اهل‌بیت(علیهم‌السلام) کسی که ندای دادخواهی شخصی را بشوند و سکوت اختیار کند، مسلمان نیست. لذا به‌دور از اسلام و مسلمانی است که فلسطین مظلوم و آرمان بزرگ آن ملت وجه‌المصالحی برای دنیاطلبی و زیاده‌طلبی برخی رژیم‌های مرتجع عربی قرار گیرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در ادامه قرائت بیانیه پایانی این اجلاس تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با هدایت‌های داهیانه حضرت امام خمینی(ره) و حضرت امام خامنه‌ای(حفظه‌الله) که برگرفته از تعالیم اهل‌بیت(علیهم‌السلام) است، حتی در سخت‌ترین اوضاع مانند محاصره اقتصادی، جنگ تحمیلی، جنگ‌های نیابتی، داعش، ترورها (که نمونه اخیر آن در چابهار رخ داد) و تهدیدات روزانه دشمنان اسلام و اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در کنار برادران مسلمان خود ایستاده و از آنها حمایت می‌کند و از هر کمکی به آنها برای دفاع از خود در برابر ظلم و ستم و افراط‌گرایی هیچ ابایی ندارد که تنها راه مقابله با استکبار جهانی، انتخاب گزینه مقاومت است که همه تهدیدها را به فرصت‌ها تبدیل کرده است.

وی افزود: شما عزیزان در این دو روز در کمیسیون‌های مختلف تخصصی و کارشناسی ازجمله فرهنگی، سیاسی، رسانه و همکاری‌های اقتصادی نظرات و سخنرانی‌های خود را بیان و ما را از نکات خود بهره‌مند کردید. گزارش این سخنرانی‌ها و پیشنهادات نیز به‌تفسیر از سوی نمایندگان محترم کمیسیون‌ها قرائت شد.

ولایتی گفت: با توجه به نتیجه به‌دست آمده از این سخنان و پیشنهادها می‌توان اعلام کرد که این نشست یکی از مؤثرترین نشست‌هایی بود که حول محور محبت اهل‌بیت(علیهم‌السلام) درراستای ایجاد وحدت در جهان اسلام و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های محبان اهل‌بیت(علیهم‌السلام) انجام شده است

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در پایان قرائت بیانیه تأکید کرد: بر خود لازم می‌دانم که از جانب جمهوری اسلامی ایران، دبیرخانه دائمی مجمع جهانی بیداری اسلامی و دبیرخانه کنگره جهانی محبان اهل‌بیت(علیهم‌السلام) از شما برادران و خواهران گرانقدر تشکر و قدردانی و برای همه مسلمانان جهان به‌ویژه در یمن، سوریه، عراق و بحرین، فتح و ظفر را از خداوند متعال مسئلت کنم.

انتهای پیام/

کد خبر: 989451