12 هزار و 500 نفر از مبتلایان ایدز  تحت درمان  هستند

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر گفت: تمام خدمات مشاوره ای، تشخیصی و درمانی این بیماران در مراکز مراقبت و درمان ایدز به صورت رایگان انجام می شود و خدمات این مراکز از سال گذشته تاکنون افزایش یافته است.

به گزارش ایسکانیوز، دکترمحمدمهدی گویا گفت: هیچ یک از مراکز مراقبت و درمان ایدز که تحت نظر وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور هستند، تعطیل نشده اند و وزارت بهداشت با قوت تمام، مراکز درمانی خودش را در سطح کشور تقویت کرده است و تمام خدماتی که در این راستا به مبتلایان و خانواده آنها ارائه می شود اعم از خدمات مشاوره ای، تشخیصی و درمانی به طور کامل، رایگان انجام می شود.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر گفت: خدمات این مراکز از سال گذشته تاکنون افزایش یافته است، برای مثال، انجام آزمایش در مراکز وزارت بهداشت حدود 3 برابر شده است و حدود 570 هزار خانم باردار از سال گذشته تاکنون مورد آزمایش قرار گرفتند که 113 مورد آنها مبتلا بودند و همه این افراد نیز تحت درمان قرار گرفتند. از این 113 نفر تنها دو مورد آنها به دلیل تاخیر در مراجعه و انجام آزمایش فرزند سالم به دنیا نیاوردند.

هیچ یک از مراکز مراقبت و درمان ایدز وزارت بهداشت تعطیل نشده اند

دکتر گویا بیان کرد: تعداد افراد تحت درمان این بیماری که در سال گذشته از مجموعه وزارت بهداشت خدمات دریافت کردند 9 هزار نفر بود که هم اکنون تعداد آنها به 12 هزار و 500 نفر رسیده است.

وی در پایان گفت: حمایت سازمان های بین المللی نیز قطع نشده است و تنها در برخی از موارد کاهش پیدا کرده است. کمک های مالی سازمان های بین المللی که حدود 5 درصد از بودجه ایدز کشور را تشکیل می دهد، جنبه همکاری مشترک دارد و بیشتر کمک های آنها فنی است و مستقیما کمک مالی انجام نمی دهند و بودجه تمام خدمات بیماران ایدز کشور توسط وزارت بهداشت و دولت تامین می شود.

حدود 570 هزار خانم باردار از سال گذشته تاکنون مورد آزمایش قرار گرفتند که 113 مورد آنها مبتلا بودند و همه این افراد نیز تحت درمان قرار گرفتند. از این 113 نفر تنها دو مورد آنها به دلیل تاخیر در مراجعه و انجام آزمایش فرزند سالم به دنیا نیاوردند

انتهای پیام/

کد خبر: 989988