نامگذاری یک خیابان به نام شهدای سانچی/نام 7 خیابان در تهران تغییر کرد

یکشنبه 16 دی 1397 - 12:45
کد مطلب: 991991
شورای شهر تهران

در یکصد و دوازدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران ۸ پیشنهاد برای نامگذاری معابر و خیابان‌ها مورد بررسی قرار گرفت و اعضای شورای شهر تهران نام هفت خیابان پایتخت را تغییر دادند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش ایسکانیوز، اعضای شورای شهر تهران صبح امروز نامگذاری هشت خیابان را روی میز بررسی قرار دادند و محمد جواد حق‌شناس – رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی – با بیان این‌که این تغییرنام‌ها براساس درخواست شورایاران و اهالی محل انجام شده است، گفت: پیشنهاد می‌شود که نام محله "هزارسنگ" در منطقه یک به محله "کوهساران" تغییر شود. همچنین یک خیابان بی‌نام در منطقه یک به نام "اراج" نام‌گذاری شود.

وی با بیان این‌که پلی بی‌نام در محدوده محله داراب نیز پیشنهاد می‌شود که به نام "شهدای دارآباد" نام‌گذاری شود گفت: همچنین یک خیابان در منطقه یک با حفظ شماره به نام "شهید عباس معنوی" نام‌گذاری شود و همچنین در بلوار فردوس، کوچه ۲۳ شرقی به نام "شهید کریم فاتح داریانی" نام‌گذاری شود. همچنین بن‌بست "ساداتیه" در منطقه ۱۲ به نام "شهید مرتضی حسینی" نام‌گذاری شده است. همچنین پیشنهاد می‌شود حدفاصل خیابان "ابراهیم‌پور" در منطقه پنج به نام "شهید محمدرضا خزایی" نام‌گذاری شود.

وی درباره شهدای سانچی نیز به شرکت ملی نفتکش و خانواده شهدا نامه‌ای در مورد نام‌گذاری خیابانی به نام این شهدا به شورا دادند، گفت که براساس بررسی‌های انجام شده خیابان عاطفی شرقی به نام "شهدای سانچی" که در منطقه ۳ قرار دارد، تغییر نام کند.

اعضای شورای شهر پس از گزارش تغییر نام به بیان نظرات خود پرداختند و ناهید خداکرمی گفت: هویت محلات به نام‌های آنها است و چرا باید نام معروف هزارسنگ به کوهسار تبدیل شود.

همچنین مسجدجامعی نیز با بیان این‌که نام محله در منطقه یک هزارسنگ بوده و حالا چرا به کوهسار تبدیل شود؟ و این در حالی است که کوهسار در منطقه کن و در منطقه ۱۳ داریم گفت: نام‌های قدیمی باید حفظ شود.

در ادامه مجید فراهانی نیز با بیان این که شورای شهر سوم مصوبه‌ای داشته که نام گذاری معابر براساس شماره باید باشد و ذیل آن نام شهدا و اسامی در پرانتز قید شود، گفت: اما هنوز این مهم محقق نشده است.

محمدجواد حق‌شناس نیز گفت: برای اولین بار سازوکار مناسبی برای اعمال ساختار شماره‌گذاری بر خیابان‌ها در نظر گرفتیم، اما روند شماره‌گذاری در تهران بسیار سخت است.

به گزارش ایسنا، در نهایت اعضای شورای شهر به تغییر خیابان هزارسنگ به نام کوهساران رای ندادند، اما مابقی تغییر نام خیابان‌ها با رای مثبت اعضای شورا تصویب شد.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار