روحانی در جمع مردم استان گلستان:

در روزهای آینده ۲ ماهواره به فضا پرتاب خواهیم کرد

دوشنبه 24 دی 1397 - 12:09
کد مطلب: 992885
حسن روحانی

رئیس جمهور در جمع مردم گلستان گفت: در روزهای پیش رو انشاالله ۲ ماهواره را به فضا پرتاب خواهیم کرد.

به گزارش سرویس سیاسی ایسکانیوز، حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جمع مردم گلستان و در ورزشگاه گنبد کاووس بیان داشت: بسیار سپاسگزارم از مردم عزیز و بزرگوار استان گلستان که در واقع گلستان ایران عزیز ما هستند.

وی ادامه داد: از صفا، صمیمیت، استقبال و حضور با شکوه مردم در این ورزشگاه و اظهار محبت مردم در مسیر راه تا اینجا متشکرم. همواره این مردم خوب، مخلص و ایثارگر در همه صحنه‌ها به عنوان مردمی مرزدار و عاشق انقلاب و اسلام حضور داشتند. این استان را باید استان وحدت اقوام مختلف نام گذاشت.

رئیس جمهور با اشاره به تقدیم ۳ هزار و ۸۰۰ شهید در استان گلستان اظهارداشت: ۵۱۲ شهید مربوط به شهرستان گنبد است که نشان می‌دهد شیعه و سنی و اقوام مختلف برای نظام و وطنشان ایثار و فداکاری داشته و دارند.

رئیس قوه مجریه خاطرنشان کرد: اینجا سرزمین تاریخ است، تاریخ هزاران سال قبل، تاریخ هزار سال پیش از حکومت آل زیاد و سرزمین بزرگان و میزان بوعلی سینا و ابوریحان بوده است.

روحانی بیان داشت: ما احترام می‌کنیم به این سرزمین و مردان بزرگ و زنان دلاور این دیار که همواره مرزبان خوبی برای کشور عزیزمان بوده‌اند. اهمیت این استان علاوه بر تنوع اقلیمی، استان کوه و دریا و جنگل و تالاب و خلیج و مناطق بسیار مهم و دیدنی و پارک ملی است. از همه مهمتر مردمان خوب، همزیستی مسالمت‌آمیز و اخوت و برادری است؛ بسیار خوشحالم از این منطقه هیچ‌گاه بوی اختلاف استشمام نکرده‌ایم، شیعه و سنی در کنار هم بوده‌اند. دست همه بزرگان این دیار را به خاطر وحدتی که بوجود آورده‌اند می‌بوسیم. همواره در این سرزمین ایستادگی و مقاومت به عنوان یکی از صفات برجسته مردم این دیار و سرزمین بوده است.

روحانی اضافه کرد: این اجتماع بزرگ شما در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است، ما همه ۴۰ سال پیش در این روزها و ایام منتظر بودیم که دیکتاتور، این سرزمین را ترک کند و ملت ما برای فرار او جشن بزرگ را به پا کند؛ ۲۶ دی‌ماه روز فرار این دیکتاتور از این سرزمین بود و مردم بزرگ ما در انتظار راهبری به حق بزرگ خودشان امام راحل (ره) بودند و انقلاب ما را به پیروزی رساندند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه برای ما مهم است این است که امروز همه کاره این کشور ملت ایران است. ملت ایران است که در تمام انتخابات تصمیم می‌گیرد چه کسی بر کُرسی مسئولیت بنشیند. این شما مردم بزرگ دیار گلستان بودید که در سال ۹۲ و ۹۶ با رأی بلندتان بار مسئولیت را به دوش ما گذاشتید. از اینکه من تاریخ این استان را ورق می‌زنم می‌بینم در بعضی از شهرستان‌ها بیش از ۹۵ درصد مردم به این بنده کوچک رأی دادند در برابر عظمت این مردم و احساس مسئولیت مردم سر تواضع فرود می‌آورم. هر کار برای این مردم کنیم ذره کوچکی از وظایفی است که بر دوش داریم.

روحانی تأکید کرد: ما با همه توان باید کشورمان را آباد کنیم. امنیت امروز در این سرزمین افتخار ماست. هوشیاری و بیداری مردم افتخار ماست. تحصیل‌کرده‌های این دیار و اوج مسئله آموزش و تحقیقات علمی افتخار ماست. ما به عنوان کشوری هستیم که در روزهای پیش رو انشاالله ۲ ماهواره را به فضا پرتاب خواهیم کرد.

وی بیان داشت: ماهواره پیام که به زودی توسط ماهواره‌بری که ساخت خودمان است پرتاب خواهند شد. ماهواره و ماهواره‌بَر ساخت خودمان است که ساخت ایثارگران، اندیشمندان و جوانان غیور این دیار است، انشاالله به زودی ماهواره پیام که به دست دانشگاهیان و به ویژه دانشگاه امیرکبیر ساخته شده در ۶۰۰ کیلومتری فضا قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور تأکید کرد: این ماهواره می‌تواند وضع آب و هوا، کشاورزی، آب‌های سرزمینی و وضع جنگل‌ها را برای ما رصد کند و در اختیار ما گذارد. این ماهواره در روز ۶ نوبت از بالای سر ما عبور خواهد کرد. اولین ماهواره بلند عملیاتی کشور عزیز ایران است. ما در گذشته در این صنعت ورود کردیم و ماهواره‌های تحقیقاتی متعددی را پرتاب کردیم اما این ماهواره تحقیقاتی نیست بلکه ماهواره عملیاتی است و برای اولین بار ماهواره‌ای را پرتاب می‌کنیم که روزانه همه مسائل کشور را و تمام سرزمین را در اختیار ما از طریق دوربین‌ها و سنسورها قرار می‌دهد.

رئیس جمهور بیان داشت: ما کشوری هستیم که برای اینکه به دنیا ثابت کنیم «ما ملت علم هستیم» در زمینه‌های مختلف پیشرفت کرده‌ایم، آخرین آمار علمی چند هفته پیش نشان می‌دهد در زمینه علم ژنتیک ایران در کل منطقه خاورمیانه مقام اول را داراست. این نشان می‌دهد مردم ما، مردم علم‌دوست، سرافراز و با فناوری‌های مختلف قدرت بزرگ علمی- فناوری، اقتصادی و دفاعی را برای ما به وجود آوردند.

رئیس قوه مجریه با تأکید بر اینکه از توطئه‌های دشمن هراسی نداریم، گفت: ما مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت. ملت ما بداند این مشکلات پیش روی ما باقی نمی‌ماند و از آن عبور خواهیم کرد. نه آمریکا و صهیونیست و برخی اذنابشان قادر نخواهند بود این ملت بزرگ و رهبری شجاع ملت را به زانو در‌ آورند. ما با همه قدرت در برابر دشمنانمان ایستاده‌ایم.

وی افزود: شما می‌خواهید مردم ما را از غذا، دارو و تجهیزات محروم کنید؟ ما با تمام دوستانمان در عالم، با اکثر همسایگانمان که روابط برادرانه داریم از ترکمنستان گرفته تا قزاقستان، روسیه، جمهوری آذربایجان، تا ارمنستان، ترکیه، عراق، کشورهای جنوبی خلیج فارس و تا پاکستان و افغانستان همسایه‌های برادر و دوست ما هستند. ما با همسایگانمان بهترین روابط را داریم و یکی دو همسایه هم اگر مشکل داریم آمادگی داریم تا مشکلات را با آنها حل کنیم. ما در یک شرایط سخت و صبر در منطقه قرار گرفته‌ایم. صهیونیست‌ها می‌خواهند ما را در برابر آنچه که اهداف آنهاست از پا در بیاورند، نخواهند توانست.

وی با اشاره به بودجه تقدیمی مجلس بخصوص تبصره‌های ۱۴، ۱۸، ۱۹ و ۲۱ گفت: اولین قدم در تبصره ۱۴ برای ادامه کمک به اقشار محروم این جامعه طراحی شده است و برای رفع فقر مطلق ۷ هزار میلیارد تومان برای سال آینده در تبصره ۱۴ اعتبار پیش‌بینی کرده‌ایم. در تبصره ۱۸ برای تحول در اشتغال که مهمترین مسئله امروز ما اشتغال جوانان است ما می‌دانیم در این مقطع حساس جوان‌های ما باید در مسیر شغل قرار گیرند و از مسئولین استان گلستان تشکر می‌کنم که از نظر آمار امسال نسبت به پارسال در بیکاری کاهش داشته‌ایم، یعنی از ۱۱.۷ به ۱۰.۷ رسیدیم که به این معناست که مردم غیور این استان در کنار مسئولین استان تلاش می‌کنند تا از مشکلات عبور کنیم.

وی تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال در این سرزمین قدم‌های مهمی در این چند سال برداشته‌ایم اما تا نقطه مطلوب فاصله داریم. ما در فصل پاییز امسال نسبت به پاییز پارسال طبق آمار ۶۰۰ هزار اشتغال درست شده اما همچنان بر بیکاری ما افزوده می‌شود، یعنی نیرویی که وارد بازار کار می‌شود بخش عمده‌ای جذب بازار کار می‌شود و متأسفانه بخش کمی باز به بیکاران گذشته اضافه می‌شوند.

156 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار