صنعت برق مقدمات لازم برای رایگان شدن برق مدارس را فراهم کرده است

چهارشنبه 26 دی 1397 - 16:22
کد مطلب: 993193
حقی فام

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: همه مقدمات لازم برای اجرای قانون رایگان شدن برق مدارس در صنعت برق آماده شده، اما مشکل این است که هنوز لیست مدارس مشمول این قانون به توانیر ارسال نشده است.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، محمودرضا حقی‌فام، با بیان اینکه دستورالعمل "نحوه تعیین الگوی مصرف برق مدارس" برای شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور ارسال شده است، گفت: این شرکت‌ها برای اجرای قانون مذکور آمادگی کامل دارند اما مشکل این است که هنوز لیست مدارسی که مشمول این قانون می‌شوند به توانیر ارسال نشده است.


وی با بیان اینکه دستورالعمل یاد شده با برگزاری جلسات مشترکی میان مسئولان مرتبط وزارتخانه‌های نیرو، نفت، آموزش و پرورش، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه تهیه و توسط سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده است، ادامه داد: تا زمانی که فهرست مدارس مشمول این قانون برای توانیر ارسال نشود، امکان اجرا برای صنعت برق وجود ندارد.


سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه وزارت نیرو و صنعت برق مکلف به اجرای قانون است و هیچ تخلفی در اجرای قانون ندارد، گفت: ما وظایف خود را براساس قانون انجام می‌دهیم اما وزارت آموزش و پرورش هم باید فهرست مدارس را ارسال کند.


حقی‌فام در خصوص اینکه این قانون از چه زمانی اجرایی خواهد شد، گفت: این قانون از ابتدای امسال لازم الاجراست و به همین دلیل صنعت برق در سال جاری هزینه برق مصرفی مدارس را دریافت نکرده است، اما اجرای کامل این طرح نیازمند فهرست مذکور است.


معاون هماهنگی توزیع توانیر درعین حال یادآور شد: دستورالعمل برای شرکت‌های توزیع ارسال شده است ولی به دلیل آنکه قرائت و قطع و وصل توسط پیمانکاران انجام می‌شود ممکن است این فهرست هنوز به دستشان نرسیده باشد و برخی ناهماهنگی‌ها در این خصوص مشاهده شود.


وی خاطرنشان کرد: همچنین به شرکت‌های توزیع اعلام شده است که از قطع برق مدارس جلوگیری کنند و از مدیران مدارس نیز خواسته شده که در صورت مشاهده ناهماهنگی‌های احتمالی در این خصوص، موارد را به شرکت برق منطقه اطلاع دهند.


برپایه این گزارش، شرکت توانیر تاکنون دو بار در تاریخ‌های دوم آبان و 19 آذرماه سال جاری جهت ارسال فهرست مدارس با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس وزارت آموزش و پرورش مکاتبه شده است، اما هنوز فهرست درخواستی جهت اجرای قانون مذکور واصل نشده است.
این نامه‌ها با امضای محمدحسن متولی‌زاده، مدیرعامل شرکت توانیر برای معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ارسال شده و در آن‌ها تاکید شده است که با توجه به بند "ی" تبصره 6 قانون بودجه سال 1397 و ماده «2» دستورالعمل نحوه تعیین الگوی مصرف آب و برق و گاز مدارس، لازم است نسبت به ارسال فهرست اسامی مدارس مشمول به همراه مشخصات مربوطه شامل نام استان، شهرستان، شماره پرونده و شناسه قبض به شرکت توانیر تسریع شود.

انتهای پیام/

169 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار