تعداد شرکت های دانش بنیان  به مرز ۴۰۰۰ شرکت رسید

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به استان بوشهر سفر کرده بود، گفت: هدف ما گسترش اقتصاد دانش بنیان و بالفعل کردن ظرفیت‌ها‌ست.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به استان بوشهر سفر کرده بود، گفت: هدف ما بسط و گسترش اقتصاد دانش‌بنیان و بالفعل کردن ظرفیت هاست؛ بوشهر جزو استان‌های مهمی است که با زیرساخت‌هایی چون نیروی انسانی خلاق و تحصیل کرده دانشگاهی، گردشگری، نفت و گاز پتروشیمی و شیلات از حیث اقتصاد دانش بنیان از اهمیت بالایی برخوردار است.


ستاری افزود اتفاقاتی که این روزها در دانشگاه ها و مراکز نوآوری و پارک‌های فناوری استان ها می‌افتد، جزو ارزنده‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.


معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نقش آفرینی برجسته کسب و کارهای دانش بنیان و فناور در سپهر اقتصاد کشور را یکی از مهم‌ترین این دستاورد‌ها برشمرد و افزود: تعداد شرکت های دانش بنیان در آستانه رسیدن به مرز ۴۰۰۰ شرکت است و سال گذشته درآمد این شرکت ها به ۶۰ هزار میلیارد تومان رسید؛ در سال جاری و سال آینده رشد قابل توجهی خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، افتتاح مرکز نوآوری بوشهر بازدید از واحدهای فناور، شرکت در نشست شورای اداری و دیدار با نماینده ولی فقیه استان از مهم‌ترین برنامه‌های سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به استان بوشهر است.

انتهای پیام/

کد خبر: 993649