منافع ایران در برجام دچار صدمات اساسی شده است

معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: برجام در شرایطی است که منافع ایران در این توافق، دچار صدمات اساسی شده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از صداوسیما، سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در دفتر کار آمانو در وین دیدار و گفتگو کرد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در دیدار با آمانو گفت: برجام در شرایطی است که منافع ایران در این توافق، دچار صدمات اساسی شده است.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان که برای برگزاری دور جدید رایزنی های سیاسی ایران و اتریش در وین بسر می برد با پتر لیک قائم مقام وزیر امور خارجه اتریش دیدار و گفتگو کرد.

پتر لیک در این دیدار با اشاره به اهمیت ایران در سیاست خارجی اتریش و همچنین جایگاه آن در منطقه غرب آسیا، اراده سیاسی کشور متبوعش برای تداوم و افزایش رایزنی ها، همکاری ها و تعاملات دو کشور در ابعاد و حوزه های مختلف اعم از دوجانبه، منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.

وی افزود: اتریش از برجام حمایت کرده و همگام با اتحادیه اروپایی برجام را یک توافق بین المللی مبتنی بر رویکرد چند جانبه گرائی می داند. قائم مقام وزیر امور خارجه اتریش ضمن ابراز خرسندی از سیاست ایران در باقی ماندن در برجام گفت امیدوار است با اعلام spv ایران بتواند از آن منتفع شود.

وی همچنین علاقمندی شرکت های متوسط و کوچک جهت تعامل و همکاری با ایران را ابراز داشت. معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان نیز با تشکر از مواضع مثبت و سازنده اتریش برای توسعه همکاریها و تعاملات با ایران و در حمایت از برجام، بر لزوم حمایت های بیشتر و عملی کشورهای اروپائی از برجام تاکید کرد.

عراقچی به مواضع کشورمان در ارتباط سوریه، یمن و افغانستان اشاره و اظهار داشت: سیاست منطقه ای جمهوری اسلامی ایران همواره مبتنی بر تعامل در راستای استقرار ثبات، امنیت، توسعه و فرآیندهای سیاسی است و ایران به ایفای نقش سازنده خود برای پیشبرد تحولات سوریه و یمن و افغانستان ادامه خواهد داد و همواره بر رهیافت گفتگو و مذاکره به جای درگیری و منازعه تاکید داشته است.

کد خبر: 994559