فضای کسب‌وکارهای فرهنگی و خلاق تسهیل می‌شود

ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی با امور فرهنگی ارشاد اسلامی وزارت فرهنگ به‌منظور تسهیل فضای کسب‌وکارهای فرهنگی و خلاق تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش گروه علم وفناوری ایسکانیوز، سید محمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و محسن جوادی معاون امور فرهنگی ارشاد اسلامی وزارت فرهنگ در تفاهم‌نامه ای بر همکاری متقابل در زمینه تسهیل فضای کسب‌وکارهای فرهنگی و خلاق تأکید کردند. از اهداف این تفاهم‌نامه تسهیل در صدور مجوز برای مؤسسات فرهنگی هنری و شرکت‌های خلاق است.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی به تجربه‌های موفق استفاده از نخبگان در دوران امروز اشاره کرد و گفت: تا پیش‌ازاین بیشتر به جذب نخبگان در حوزه‌های فنی توجه می‌شد. اما تلاش ما این است تا نخبگان فرهنگی در رشد کشور نقش مؤثر خود را ایفا کنند.

طبق مطابق مفاد تفاهم‌نامه امضاشده معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه دارد نسبت به ایجاد بانک اطلاعات و معرفی افراد مستعد حوزه‌های فرهنگی، حمایت از ایجاد توسعه آموزش‌های لازم برای توسعه منابع انسانی، همکاری و توسعه زیست‌بوم استارت‌آپ‌های فرهنگی و هنری، تسهیل در فرآیند صدور مجوز مؤسسات و غیره همکاری کند.

ستاد فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری‌های ریاست جمهوری نیز موظف است در حمایت از دستاوردهای پژوهشی کاربردی در حوزه فرهنگ و هنر، حمایت از افراد مستعد فرهنگی و خلاق، ارائه خدمات به صنایع فرهنگی و غیره به حمایت بپردازد.

توسعه زیست‌بوم استارتاپ‌های فرهنگی هنری، همگرا کردن رویدادها و جشنواره‌های فرهنگی، توسعه تشکل‌های مردم‌نهاد در حوزه صنایع فرهنگی، همکاری در ساماندهی کالاهای فرهنگی و انتخاب برترین‌ها، حمایت از تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی کاربردی در حوزه‌های فرهنگی هنری، از اهداف تفاهم‌نامه مذکور است.

انتهای پیام/

کد خبر: 995437