بزرگترین دستاورد انقلاب ایران، بازگرداندن خدا به انسان ها بود

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و رییس بسیج اساتید دانشگاهها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور گفت: تقلیل اندازه گیری پیشرفت انقلاب ایران به امور مادی و تکنولوژیکی ظلم در حق این انقلاب است، چون بزرگترین دستاورد انقلاب ایران، بازگرداندن خدا به انسانها بود که غربیان در مدرنیته و ساختار مدرنیستی اورا کشته بودند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، مجتبی زارعی عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و رییس بسیج اساتید دانشگاهها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور در آیین دانشگاهی گرامیداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی و در مراسم تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید مرکز استانی بسیج اساتید مازندران اظهار کرد: تقلیل اندازه گیری پیشرفت انقلاب ایران به امور مادی و تکنولوژیکی ظلم در حق این انقلاب است، چون بزرگترین دستاورد انقلاب ایران، بازگرداندن خدا به انسانها بود که غربیان در مدرنیته و ساختار مدرنیسم اورا کشته بودند.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی در قالب و ساختار جمهوری اسلامی برای پیشرفت در امور علمی و تکنولوژیکی و دیگر ساحات مادی، پیشرفت های چشمگیری برای ایران و جهان داشت. اما این که تمام پرسش ها را معطوف به امور حسّی و مادی در اندازه گیری کامیابی انقلاب ایرانیان خلاصه کنیم اشتباه است؛ رسول خدا صلی الله علیه وآله و سلّم به امیرالمؤمنین علی (ع) فرمود: یا علی! عرب قبل از بعثت، «شُتر بین» بود اما بعد از بعثت، «شمس بین» شد؛ این دالّ مرکزی انقلاب پیامبر اعظم بود؛ این پرسش که امام خمینی و انقلاب ایران برای انسان چه کرد؛ می گوییم انقلاب ایران، خدای کشته شدهٔ مدرنیته و ساختار مدرنیسم را در عصر مدرن و بی روح زنده کرد؛ انقلاب ما دوباره انسان ها را شمس بین کرد، همان خدایی که غربیان کشته بودند، انسان های بی خدا دوباره، به رابطهٔ معناداری بین جهان، خود و خدا دست یافتند.
عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس افزود: انقلاب اسلامی ایران علاوه بر این که زنده است، کوثر است و کوثر بودن آن در عراق، لبنان، نیجیریه، یمن و دیگر کشورهای جهان معلوم است، عاص بن وائل در محافل و گذرگاهها خبر پراکنی می کرد که حضرت محمد (ص) رسول خدا ابتر است اما صدیقهٔ طاهره کوثر اسلام شد، این که در عصر خشونت و بی پشتیبانی های جاری، شیخ زکزاکی ده میلیون انسان را متوجه اسلام انقلابی ایران میکند و انسان ها در کشورهای گوناگون، احیاء شده و بیدار می شوند به این معناست که انقلاب ایران کوثر است.
گفتنی است در پایان این مراسم دکتر رحمت عباس تبار عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران بعنوان رییس جدید سازمان بسیج اساتید مازندران معارفه و از زحمات دکتر بلباسی تکریم شد.
انتهای پیام/
کد خبر: 995641