پیام دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب

یکشنبه 21 بهمن 1397 - 18:01
کد مطلب: 995870
عاملی

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیامی صادر کرد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، مشروح این پیام به شرح زیر است:

«به نام خداوند بخشنده و مهربان

با سلام و درود به مردم شریف و افتخار آفرین ایران

اکنون که به حول و قوه الهی چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را جشن می‌گیریم، سپاسگزار نعمت اسلام، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی هستیم و خرسند و مفتخریم که علیرغم تخریب‌ها، تهدیدها، جنگ‌ها، تحریم‌ها، دروغ پردازی‌ها، دشمنی‌ها و فتنه‌های فراگیر نظام سلطه جهانی؛ انقلاب اسلامی توانسته است همچنان بر عهد لا اله‌الا الله و استقرار توحید در نه گفتن به طاغوت و تاکید بر نهادینه شدن حکومت الهی تا رسیدن به تمدن نوین اسلامی پایدار بماند. راه سخت و پرفراز و نشیبی را طی کرده‌ایم و راه طولانی را باید با همت و تدبیر، توکل، تعقل، همدلی و وحدت طی نمایم.

در عصر فراگیری نظام‌های کفر و الحاد در قالب سوسیالیسم و سکولاریزم که می‌رفت جایگاه دین را از همه مسیر زندگی و نهادهای اجتماعی دور کند و جهان را در بستر جامعه منهای خدا که نتیجه آن چیزی جز "به هم ریختگی، آشفتگی، انحراف فردی و اجتماعی"، پیشرفت‌های ناقص و پذیرش ظلم و استکبار نبود، اراده خدای متعال با ظهور رهبری الهی و امامی از سلاله پاک رسول الله و پیرو صدیق سید الشهدا ظهور پیدا کرد و شعله‌های عشق به خدا و عدم پذیرش استیلاء طاغوت را فراگیر نمود.

انقلاب اسلامی، پیروزی اسلام و مردم بود. مردم به معنای واقعی کلمه که در آن همه اقوام، همه اقشار، همه نخبگان و روشنفکران و روحانیون و همه گرایش‌ها و تمایلات متنوع و متفاوت و پیروان مذاهب و ادیان مختلف با شعارهای کانونی و ماندگار بر محور اسلام خواهی، عدالت طلبی و نفی سلطه شاه، همبستگی و همدلی برای استقرار اخلاق و کردار نیک و حمایت از ولایت و پشتیبانی مستضعفین، راه جدیدی را به روی مظلومان و مستضعفان و علاقمندان به بازگشت دین و بطور خاص اسلام ناب محمدی به مسیر زندگی خود باز کردند.

دست آورده‌ای چهل ساله پیروز انقلاب را نمی‌توان صرفاً در آمار و اطلاعات مرتبط با پیشرفت‌ها که بسیار افتخار آمیزاست، جستجو کرد. مهمترین دست آورد انقلاب اسلامی همت برای بازگشت دین به مسیر زندگی بود که موجب استقلال و خود باوری، اعتماد به نفس فردی، اجتماعی، ملی و البته جهانی شد. پیوند خوردن زندگی و کار، نهادهای علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی با دین کاری بس مهم است که زمان طولانی می‌طلبد که میوه مبارک این پیوند به کام مردم بنشیند. امروز دانشمندان دنیای غرب نیز بر این باورند که نجات جامعه غرب در بازگشت دین و پیوند دین با جامعه و حکومت است.

به‌طور حتم آسیب‌ها، خطاها و ناکامی‌ها این دوره چهل ساله، دست آورد انقلاب عظیم اسلامی تلقی نمی‌شود و مسیر حکمرانی کشور از این جهت نیازمند پالایش و بازنگری است ولی باید اذعان داشت که بخش عظیمی از آسیب‌های دوره انقلاب مربوط به دشمنی‌های بی امان و پیوسته نظام سلطه جهانی، خودخواهی‌ها و دور شدن از ارزش‌های انقلاب اسلامی و تلاش بی امان برای تخریب تصویر و وجاهت جمهوری اسلامی است.

دشمنان انقلاب با رژیم سازی از نظام منتخب ملت شریف ایران، سیاه نمایی از اسلام و ایران، تصویرسازی‌های دروغین تلاش کرده‌اند که حس نا امیدی را در مردم تقویت کنند و با رفتارهای غیر اخلاقی و فاقد مشروعیت حقوقی و بین المللی از مسیر تحریم، تهدید و فشار به تنبیه ملت شریف ایران پرداخته‌اند. در عین حال باید بدانیم در اوج قله نوردی هستیم که با همدلی و همکاری، دستگیری از خسته شدگان و ایجاد فضای دوستی و صمیمت چند گامی تا رسیدن به "برترین قدرت جهان" و "ایجاد جامعه نوین اسلامی" که حس "عضویت افتخار آفرین ملی" را برای همگان تأمین می‌کند، چند گام استواری بیش نداریم.

به لطف خدای سبحان، رهبری فهیم، حکیمانه، دورنگرانه و البته الهی آیت الله خامنه ای که سایه پر حکمت و پر فیض ایشان مستدام باد و ایثار و از خود گذشتگی‌های پر ارزش شهدا؛ ایثارگران و جانبازان و خانواده‌های گرانقدر آنها و البته تلاش و تدبیر همه مردم شریف ایران عزیز و از خودگذشتگی و تدبیر مسئولین، جهادگران و پاسداران الهی در ادوار مختلف چهل سال گذشته، توانسته‌ایم و الحق باید بگوییم "ما توانسته‌ایم"، "ما می‌توانیم" و "ما خواهیم توانست" که در بلندای قله‌های افتخار وکمال گرایانه جهان بایستیم.

امروز به‌طور حتم سرمایه انسانی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران، جز فاخرترین و کیفی‌ترین سرمایه‌های انسانی جهان است که موجب پیشرفت و توسعه فراگیر کشور و برخورداری از مواهب زندگی در سراسر ایران عزیز و کشورهای مختلف جهان شده است. کسب رشد علمی در جایگاه چهارم جهان، احتساب جایگاه ممتار در میان ده کشور برتر جهان، در المپیادهای فیزیک، شیمی، ریاضیات، زیست شناسی، صنایع رباتیک، صنایع هوا-فضا و فنآوریهای نانو، سلول‌های بنیادین، زیست فناوری و فنآوری های هسته‌ای و البته قدرتمندترین در علوم پزشکی و صنایع غذایی و کشاورزی و برخورداری از برترین میانگین‌ها و نسبت عظیم دانشجویان دختر و پسر در جهان، استقلال دارویی، پزشکی، غذایی، انرژی و بهره‌مندی از برترین امنیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در جهان، بهره مند از هنر فاخر و به اذعان مراکز مطالعاتی غرب، قرار گرفتن در جایگاه قدرت هشتم جهانی و برخورداری از مردم سالاری در همه حوزه‌های محلی، شهری، استانی و ملی، تصویر با عظمتی از مردم پرافتخار ایران عزیز را به نمایش گذاشته است. ایران عزیز بر مبنای گزارش‌های سازمان ملل رتبه اول رشد در شاخص توسعه انسانی (HDE) در ۴ دهه اخیر را به خود اختصاص داده است.

امروز ایران عزیز در پنج نیاز اساسی یعنی آموزش و تربیت، بهداشت و درمان، غذا و دارو، انرژی و امنیت از استقلال و توانایی برتر برخوردار است و این بنیان مهمی است که هیچیک از آنها قبل از انقلاب وجود نداشته و به یاری انقلاب و ارزش‌های انقلابی و خدا باوری و خود باوری به‌دست آمده است که نیازمند پاسداری از این ارزش بزرگ هستیم. ما نیازمند استقرار و فراگیری عدالت در همه جنبه‌های زندگی هستیم و با رهبری فرخنده و بالنده حکیم انقلاب دهه آینده؛ دهه عدالت و اخلاق فراگیر در ایران عزیز و ناامیدی کامل دشمنان خواهد بود و این مهم از طریق محوریت کتاب خدا، ولایت و عقلانیت الهی نظام‌مند تأمین خواهد شد.

امروز مسئولیت ما به‌عنوان یک مسلمان ایرانی و به‌عنوان یک ایرانی با هر مرام و مسلکی که داریم از هر روز گذشته تاریخ بیشتر و بیشتر شده است. امروز ما "بودن و نبودن‌های آینده تاریخ" را رقم می زنیم. می‌توانیم به استقرار جهان رها شده از سلطه و استیلاء طاغوت، ظلم و جنایت‌های منتهی به کشتار جمعی و آزار و اذیت مردم جهان کمک کنیم و جهان سراسر صلح و آرامش را مستقر کنیم که این میراث وعده داده شده قطعی الهی است که "ان الارضیرثها عبادی الصالحون" (انبیا -۱۰۵). ما می‌توانیم ارزش خدا (ما قدر الله حق قدره، زمر -۶۷) را که طی صده هایمتمادی مورد تهاجم قرار گرفته است، دوباره احیا کنیم که احیا آن حتی در مورد یک فرد، ارزش جهانی دارد (مناحیاها فکانما احیا الناس جمیعاً – مائده/۳۲).

انقلاب فرهنگی ما تا رسیدن به قله‌های علم و فرهنگ برتر جهان باید ادامه پیدا کند تا شاهد جامعه برخوردار از آرامش ناشی از قدرت علم و فرهنگ و عدالت اجتماعی باشیم.

راهپیمایی ۲۲ بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نمادی برای همدلی و باهم بودن، ایستادگی در جبهه حق و پویندگی در مسیر رهبری و ولایت است. اطمینان دارم، ملت شریف ایران همچون گذشته حماسه به یاد ماندنی را خلق خواهند نمود و امید دشمنان انقلاب را ناکام خواهند گذاشت. ایران عزیز با برخورداری از ملت قدرتمند و رهبری توانا و حکیم، برخوردرای از قدرت پنجم جهان در منابع طبیعی، رتبه چهارم جهان در منابع انرژی و نسل متفکر و خلاق جوان و همچنین توانایی به‌فعلیت رسیده علمی برتر جهان و صدها توانایی دیگر، شایسته بهترین هاست و به حول و قوه الهی جهان موفقیت‌های بزرگ‌تری را برای انقلاب اسلامی بزرگ و جهانی ایران عزیز شاهد خواهد بود.

نیست توفیق مگر از سوی پروردگار

۲۱ بهمن ۱۳۹۷

سعید رضا عاملی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی»

انتهای پیام/

28 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار