جزئیات پاداش عیدی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

یکشنبه 5 اسفند 1397 - 11:11
کد مطلب: 997385
لوگو دانشگاه

جزئیات پاداش عیدی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع این دانشگاه اعلام شد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای نحوه محاسبه و میزان پرداخت پاداش عیدی سال ۹۸ به کارکنان شامل اعضای هیات‌علمی و غیرهیات‌علمی را اعلام کرد.

۳میلیون و ۳۰۰ هزار تومان حداکثر عیدی کارکنان

در ابتدای این بخشنامه در خصوص میزان عیدی کارکنانی که مشمول مقررات تأمین اجتماعی هستند و دارای حکم رسمی قطعی، رسمی آزمایشی و قرارداد معین هستند آمده است: معادل دو ماه حقوق و مزایای مستمر، بدون احتساب کمک‌هزینه حق تأهل، حق مسکن و حق اولاد مشروط بر اینکه از مبلغ ۲۲ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۳۸۰ ریال کمتر و از مبلغ ۳۳ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۷۰ ریال بیشتر نشود، براساس روزهای کارکرد آنان قابل پرداخت خواهد بود.

همچنین براساس این بخشنامه؛ کارکنانی که در سال جاری براساس مجوز صادر شده از سوی سازمان مرکزی دانشگاه به قرارداد کارمعین تغییر وضعیت گرفته‌اند از تاریخ انعقاد قرارداد مشمول دریافت پاداش عیدی می‌شوند.

کارکنان تمام‌وقت بازنشسته یا خرید خدمت که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه مشغول به‌کار هستند در مقابل ۱۲ ماه خدمت معادل ۱۰ میلیون ریال پاداش عیدی دریافت می‌کنند.

میزان عیدی کارکنان ساعتی تمام وقت

همچنین در خصوص میزان دریافتی کارکنانی ساعتی تمام وقت عنوان شده است: کارکنانی که به‌صورت ساعتی تمام‌وقت مشمول مقررات تأمین اجتماعی که از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا پایان اسفند سال جاری اشتغال به‌کار داشتند در طول سال مذکور حداقل ۲ هزار و ۲۲۰ساعت کارکرد داشته باشند تا سقف مبلغ ۳۳ میلیون ۳۳۸ هزار و ۷۰ ریال از عیدی بهره‌مند خواهند شد.

کارکنان ساعتی که کمتر از یک سال سابقه کار داشته یا مجموعه کارکردشان کمتر از ۲ هزار و ۲۲۰ ساعت باشد به‌نسبت کارکرد از عیدی بهره‌مند خواهند بود.

در این بخشنامه آورده شده است که کارکنان بازنشسته که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه به‌صورت ساعتی همکاری دارند به‌نسبت کارکرد تا سقف ۱۰ میلیون ریال از پاداش عیدی بهره‌مند می‌شوند.

همچینین اعلام شده است: کارکنان قراردادی نیمه‌وقت که حق بیمه آنها از سوی دانشگاه پرداخت می‌شود در مقابل ۱۲ ماه خدمت نیمه‌وقت معادل یک‌دوم مبالغ مطرح شده در ابتدای بخش‌نامه پرداخت می‌شود.

درباره کارکنان مأمور از دیگر سازمان‌ها و نهادها طبق ضوابط سازمان یا نهاد مربوطه عمل می‌شود.

نحوه محاسبه پرداخت پاداش عیدی به اعضای هیات‌ علمی

در بخش دیگری از این بخشنامه میزان پاداش عیدی اعضای هیات‌علمی تمام‌وقت در طول ۱۲ ماه خدمت در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۱۷ میلیون ریال اعلام شد و میزان پاداش عیدی به اعضای هیات‌علمی نیمه‌وقت در مقابل ۱۲ ماه خدمت نیمه‌وقت معادل یک‌دوم مبالغ اعضای هیات‌علمی تمام‌وقت قابل پرداخت است.

پاداش عیدی اعضای هیات‌علمی تمام‌وقت که از طرح خدمت مشمولان متخصص استفاده می‌کنند، مطابق پاداش عیدی اعضای هیات‌علمی تمام‌وقت نسبت به کارکرد آنها قابل پرداخت است.

اعضای هیات‌علمی تمام‌وقت چنان‌چه به‌صورت نیمه‌وقت با واحد دانشگاهی دیگری همکاری کنند فقط از واحدی که به‌صورت تمام‌وقت همکاری دارند، پاداش عیدی آخر سال دریافت خواهند کرد.

اعضای هیات‌علمی غیربازنشسته که به‌صورت تمام‌وقت یا نیمه‌وقت در استخدام سایر دانشگاه‌ها، سازمان‌ها یا نهادهای دولتی هستند از دانشگاه یا سازمان مبدأ‌ پاداش عیدی دریافت می‌کنند و وجهی به‌عنوان پاداش عیدی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی به آنها تعلق نمی‌گیرد.

طبق این بخشنامه؛ پاداش عیدی مورد نظر در این بخش‌نامه فقط به کارکنانی تعلق می‌گیرد که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه شروع به‌کار کرده و در حال انجام خدمت باشند.

براساس بند موجود در بخشنامه میزان عیدی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی؛ پاداش عیدی آخر سال باید به‌صورت نقدی و یک‌جا پرداخت شود که منحصر به همین مرحله بوده و تقسیط و به دیون بردن آن برای سال‌های آتی ممنوع است.

همچنین در قسمتی از این بخشنامه عنوان شده است که به کارکنانی که از عضویت هیات‌علمی به حالت غیرهیات‌علمی تغییر وضعیت داده یا می‌دهند یا بالعکس، پاداش عیدی به‌نسبت مدتی که در هر یک از وضعیت‌های مزبور اشتغال به‌کار داشته‌اند مطابق با ضوابط مربوطه به‌صورت جداگانه محاسبه و پرداخت می‌شود.

اعضای هیات‌علمی و غیرهیات‌علمی نیمه‌وقت که به تمام‌وقت تغییر وضعیت داده‌اند یا بالعکس به‌نسبت مدتی که در هر یک از دو وضعیت نیمه‌وقت و تمام‌وقت اشتغال داشته‌اند، متناسب با وضعیت مزبور و برابر ضوابط مربوطه پاداش آنها محاسبه و قابل پرداخت خواهد بود.

در این بخشنامه آورده شده است: پاداش عیدی اعضای هیات‌علمی و غیرهیات‌علمی که در طول سال جاری از یک واحد به واحد دیگر مأمور یا منتقل شده‌اند، از واحدی که حقوق دریافت می‌کنند، پرداخت خواهد شد. اعضای هیات‌علمی و غیرهیات‌علمی دانشگاه که به دیگر نهادها و سازمان‌ها (اعم از دولتی و غیردولتی) مأمور شده‌اند با توجه به دریافت حقوق و مزایا از محل مأموریت (مقصد)، پاداش عیدی را نیز از همان محل مأموریت دریافت خواهند کرد.

در ادامه عنوان شده است: اعضای هیات‌علمی و غیرهیات‌علمی که براساس مفاد آیین‌نامه تخلفات انتظامی اعضای هیات‌عملی یا آیین‌نامه دادرسی اداری کارکنان در طول سال جاری به اخراج یا انفصال دائم از خدمت دانشگاه محکوم شده یا بشوند، مشمول دریافت پاداش عیدی نخواهند بود.

طبق اعلام معاونت توسعه و مدیریت منابع در این بخشنامه؛ اعضای هیات‌علمی و غیرهیات‌علمی که در سال ۱۳۹۷ قبل از تاریخ صدور این بخش‌نامه با دانشگاه قطع همکاری کرده‌اند، به‌میزان کارکرد خود پاداش عیدی دریافت می‌کنند.

همچنین اعضای هیات‌علمی و غیرهیات‌علمی که از مرخصی بدون حقوق استفاده کرده یا می‌کنند یا به‌موجب حکم قطعی از خدمت در دانشگاه به‌طور موقت همکاری آنها با دانشگاه قطع شده یا می‌شود می‌توانند پس از اشتغال به‌کار مجدد درصورتی‌که دستمزد ایام مرخصی استعلاجی آنها از سوی سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده باشد از پاداش آخر سال و براساس ضوابط مندرج در این بخش‌نامه بهره‌مند شوند.

لازم‌به‌ذکر است براساس ماده ۹۱ قانون مالیاتی، پرداخت عیدی یک‌بار در سال به‌میزان ۲۳ میلیون ریال، معاف از مالیات بوده و مابقی تا سقف پرداخت عیدی مشمول ۱۰ درصد کسر مالیات می‌شود.

انتهای پیام/

31 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار