محسن رضایی:

دریافت کالا در ازای پول نفت، خفت است/ ایالت‌های اقتصادی؛ راه عبور از تحریم

چهارشنبه 8 اسفند 1397 - 10:32
کد مطلب: 997793
01

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بدعهدی آمریکایی‌ها باعث شد کشتی های ما نتوانند در بندرهای کشورهای دیگر پهلو بگیرند، کشتی هایی که به سمت ایران می آیند نیز بیمه نمی شوند و پول نفت را هم نمی توانیم بگیریم!

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهمیت اتحاد اقوام در ایران گفت: تشکیل انجمن اتحاد اقوام ایران اسلامی قابل تقدیر است چراکه اگر امروز ایرانی باقی مانده به دلیل اتحاد اقوام است.

محسن رضایی در ادامه افزود: همدلی و اتحاد رکن مهمی در بقای کشور است که در این ۴۰ سال مردم کشورمان پای انقلاب ایستادند و امیدواریم که اینکار ادامه پیدا کند. اتحاد اقوام فرازو نشیب‌های زیادی در تاریخ داشته است؛ اما هر زمان این اتحاد اتفاق افتاد، با معجزه ای بزرگ مواجه بودیم و دیدم که چگونه نقشه های دشمنان را نقش بر آب کردیم.

او ادامه داد: انقلاب شکوهمند اسلامی و 8 سال دفاع مقدس رویدادی بود که در اثر وحدت میان مردم سرانجام خوشی برای کشور داشت و ما امروز می توانیم در سایه امنیت مثال‌زدنی در سطح منطقه به راه خود ادامه دهیم.

رضایی گفت: مجاهدت مردم نیز فرازو‌نشیب هایی در کشور داشت. گاه ملت مشاهده گر بوده و گاهی در صحنه آمده و کار را ختم به خیر کرده است. هر وقت وحدت و مجاهدت در کنار یکدیگر قرار گرفت اتفاقات بزرگی رخ داد که به رقابت برادرانه ختم شد. دفاع مقدس یک نمونه بارز از مجاهدت، وحدت و اتحاد بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وضعیت کنونی کشور، گفت: ما نیاز داریم امروز دوباره فرمول جنگ را پیاده کنیم. در جنگ اقتصادی که امروز در آن هستیم نیاز به اتحاد و مجاهدت است. ما در یک جنگ نابرابر اقتصادی قرار داریم که با تفرقه و پراکندگی نمی‌توانیم پیروز این میدان باشیم.

او ادامه داد: جنگ اقتصادی مدیریت جهادی می خواهد. ما باید فرمول انقلاب را بازهم پیاده سازی کنیم که یک بعد آن اتحاد است و بعد دیگر آن مجاهدت که البته قرار گرفتن این دو کنار هم نیازمند روش است.

محسن رضایی افزود: بنده سالهاست که معتقدم باید ایالت های افتصادی در کشور ایجاد شود و این روش راه عبور از تحریم است. ایجاد ایالت های اقتصادی بدون ترس از تجزیه باعث ایجاد همان رقابت برادرانه می شود و خواهیم دید که چه اتفاق بزرگ اقتصادی در کشور رخ خواهد داد.

او گفت: در جریان برجام اروپا و آمریکا تعهدات سنگینی به ایران دادند. طبق تعهدات برجام قرار بود ایران بتواند در سراسر دنیا بانک تاسیس کند، تکنولوژی های پتروشیمی به ایران وارد شود و از همه مهم‌تر برای فروش نفت ایران مشکلاتی به وجود نیاید. بدعهدی آمریکایی ها باعث شد کشتی های ما نتوانند در بندرهای کشورهای دیگر پهلو بگیرند، کشتی هایی که به سمت ایران می آیند بیمه نمی شوند و پول نفت را هم نمی توانیم بگیریم!

رضایی ادامه داد: چرا باید این خفت را تحمل کنیم و در ازای پول نفت کالا بگیریم. دوستان به تاریخ کشور ما نگاه کنند ببیند ما از چه مشکلاتی عبور کردیم. در دفاع مقدس حتی سیم خاردار را هم از ما دریغ می کردند؛ اما در نهایت ما پیروز میدان بودیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: در هشت سال دفاع مقدس ما تنها از بخشی از کشور و مردم می توانستیم برای مقابله با دشمن بهره ببریم، در جنگ اقتصادی یک برنامه درست می تواند شرایط را تغییر دهد. ما می توانیم از تمام مردم ایران به کمک اتحاد و همدلی برای عبور از تحریم استفاده کنیم. کسب وکارهای خانگی و حمایت از کارآفرینان تنها بخشی از پتانسیل های عظیم کشور است که می توانند در این زمان حساس به کشور کمک کنند.

همچنین در ادامه این همایش، جواد کلاهدوزان؛ رئیس انجمن اتحاد اقوام ایران اسلامی گفت: یکی از نیازهای اساسی و مهم هر کشور برای رسیدن به رشد و شکوفایی، برخورداری از مولفه ارزشمند اتحاد و هماهنگی بین اعضای آن امت است.

کلاهدوزان ادامه داد: بسیاری از مشکلات و دگرگونی های که گریبانگیر جوامع بشری می‌شود به جهت فقدان عنصر اتحاد و همبستگی بین افراد جامعه است. موضوعی که بنده عقیده دارم در کشور ما همواره در زمان های سخت، از آن بهره برده ایم و در جنگ اقتصادی پیش رو نیز به کمک همان اتحاد دوران جنگ تحمیلی پیروز خواهیم شد.

میلاد علینقی، مدیرعامل هلدینگ داتیس نیز در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران گفت : اتحاد تنها یک مولفه نیست. اتحاد یک ارزش است که مردم کشورمان در سال های جنگ به خوبی پای این ارزش ایستادند و ثمره اش را در امنیت امروز کشور می بینیم.

او ادامه داد: اتحاد میان اقوام اسلامی به منزله عبور از تمامی بحران های پیش روی کشور است. بنده معتقدم حتی بدعهدان آمریکایی نیز به این موضوع واقف هستند که مردم کشور ما در برهه های سخت تاریخی همواره با اتحاد و مجاهدت های خود از روزهای سخت تر از این نیز عبور کرده اند و این بار هم نقشه های دشمنان‌مان نقش بر آب خواهد شد.

علینقی افزود: ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم. یک جنگ نابرابر که قصد دارد مردم کشورمان را به زانو درآورد. همان طور که دکتر محسن رضایی نیز فرمودند کشور ما از پتانسیل های خوبی برخوردار است که حتی در دوره هشت ساله دفاع مقدس امکان استفاده از آن نبود. راه حل عبور از این بحران نیز همان رویکرد است؛ اما با روشی متفاوت.

مدیرعامل هلدینگ داتیس در پایان گفت: ما برای پیروزی باید از تمامی ظرفیت های کشور استفاده کنیم تا به مقصد برسیم. استفاده از بخش خصوصی و حمایت از کارآفرینان گره کور اقتصاد کشور در تحریم‌ها را باز خواهد کرد و ما نیز تمام‌قد پشت کشورمان خواهیم ایستاد.

انتهای پیام/

161 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

جواد زارعى پنج‌شنبه 9 اسفند 1397 - 14:51
  • 0
  • 0
بنده از پشنهاد اقاى میلاد علینقى خیلى خرسند شدم وامیدوارم روزى برسد که از فکر و استعداد جوان در شکوفاى اقتصادى کشور استفاده شود به امید ان روز

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار