ضرورت بررسی نسبت‌ تعرفه‌های پزشکی به شکل منطقی

شنبه 18 اسفند 1397 - 08:15
کد مطلب: 998820
ضرورت بررسی نسبت‌های تعرفه‌های پزشکی

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کل کشور گفت:  باید نسبت‌های تعرفه‌های پزشکی را به شکل درست و منطقی در کشور ایجاد کنیم.

به گزارش ایسکانیوز، محمدجهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کل کشور در کنفرانس یک روزه تازه‌های سونوگرافی و اقتصاد رادیولوژی که صبح امروز در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، درباره مبانی اقتصادی کشور گفت: متاسفانه ما نتوانستیم بر مبانی اقتصادی کشور پایه ریزی درست داشته باشیم به گونه‌ای که عدالت در این حوزه وجود ندارد، تغییر رفتار در جامعه پزشکی سنگ بنایی است که سال‌های گذشته پایه ریزی کرده‌ایم.

وی بیان کرد: ما نباید k حرفه‌ای را به k خدمات فنی وابسته کنیم، بنابراین باید جداسازی جزء حرفه‌ای از فنی انجام شود، اما امروزه این امکان وجود ندارد.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کل کشور افزود: باید نسبت‌های تعرفه‌های پزشکی را به شکل درست و منطقی در کشور ایجاد کنیم؛ کتاب تعرفه گذاری خدمات پزشکی از سال ۶۳-۶۴ در کشور ایجاد شده است به طوری‌که ما از کشور آمریکا در اجرای این کتاب جلوتر بودیم.

جهانگیری تاکید کرد: ما از سال ۲۰۱۶ میلادی کتاب تعرفه‌گذاری خدمات پزشکی را به شکل سیستماتیک بررسی کردیم و سازمان نظام پزشکی کل کشور از سال ۲۰۱۸ میلادی این بررسی را در دستور کار خود قرار داد، در این بررسی در همه رشته‌های پزشکی جزء حرفه‌ای را یکسان در نظر گرفتیم، جزء حرفه‌ای در بخش دولتی باید با بخش خصوصی یکسان باشد، اما امروزه تبعیض در این زمینه وجود دارد به گونه‌ای که جزء حرفه‌ای در بخش دولتی بیشتر از خصوصی است.
وی تصریح کرد: تعداد بیماران در بخش دولتی نسبت به خصوصی بیشتر است درحالی که عوارض بیماران در بخش دولتی نسبت به خصوصی کمتر است، k کتاب تعرفه گذاری خدمات پزشکی ۴۰ درصد k فعلی است، اگر جزء حرفه‌ای را در عدد ۲.۳ ضرب کنیم k کتاب تعرفه گذاری خدمات پزشکی با k فعلی برابر می‌شود.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کل کشور گفت: برخی افراد در وزارت بهداشت بیان کردند که اگر کتاب تعرفه گذاری خدمات پزشکی در کشور اجرا شود، درآمد پزشکان کاهش پیدا می‌کند درحالی که این گفته اشتباه است.
جهانگیری یادآوری کرد: ما در اقتصاد پزشکی یک جزء حرفه‌ای اعلام کردیم همچنین یک جزء فنی بستری و جزء فنی سرپایی را هم در نظر گرفته‌ایم، برای اجرای عدالت در کشور باید درآمد آن دسته از افراد که حقوق کمتری داشته‌اند افزایش پیدا کند از سوی دیگر درآمد حقوق بگیران بالا هم باید کمتر شود.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار