آغاز طرح سلامت نوروزی از 25 اسفندماه/ ارائه خدمات اورژانسی دندانپزشکی در تعطیلات نوروز

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: طرح سلامت نوروزی از 25 اسفند ماه امسال آغاز می شود و تا 17 فروردین 98 ادامه خواهد داشت و در این بازه زمانی، مراکز هدایت عملیات بحران(EOC) دانشگاه ها و وزارت بهداشت به صورت شبانه روزی فعال خواهند بود.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر قاسم جان بابایی با اعلام این مطلب گفت: در طرح سلامت نوروزی همانند سالهای گذشته، ایستگاه های سلامت در سطح کشور و دانشگاه های علوم پزشکی برپا می شوند و نقشه ارجاع در دانشگاه ها مشخص شده که مصدومان و بیماران بر اساس اعلام دیسپچ به مراکز درمانی منتقل شوند.

وی با اشاره به انجام هماهنگی های لازم با سازمان نظام پزشکی، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و هلال احمر برای ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزی، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که هر سال داریم، کمبود پزشک عمومی است که می توان از نیروهای درمانی و حتی مدیران بیمارستانها و شبکه های بهداشتی و درمانی به بهترین نحو استفاده کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تاکید بر لزوم بازدیدهای مستمر مدیران و مسئولان دانشگاه ها از مراکز بهداشتی و درمانی، گفت: همه معاونین وزارت بهداشت در ایام نوروز از استانهای مختلف بازدید می کنند و انتظار داریم که اعضای هیات رییسه دانشگاه های علوم پزشکی نیز از این مراکز بازدید کنند.

دکتر جان بابایی تاکید کرد: در ایام نوروز، بیمارستانهای بخش خصوصی حتما باید تمام ظرفیت اورژانس و 50 درصد از ظرفیت بخش های بیمارستانی را باید فعال نگه داشته باشد و تمام درمانگاه های شبانه روزی مکلف هستند که در طول ایام فعال باشند.

وی یادآور شد: امسال نیز همانند سال گذشته برنامه ریزی های لازم برای ارائه خدمات اورژانسی دندانپزشکی در ایام تعطیلات نوروزی انجام شده و در هر استان و دانشگاه علوم پزشکی یک یا دو بیمارستان باید خدمات دندانپزشکی شبانه ارائه دهند.

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: آمبولانس های اورژانس زمانی که بیماران و مصدومان را به بیمارستانها و مراکز درمانی تحویل می دهند باید به سرعت ترخیص شوند و هر بیمارستانی که اقدام به نگه داشتن آمبولانس کند، در اعتباربخشی دچار مشکل می شود. همه موسساتی که از دانشگاه های علوم پزشکی مجوز گرفته اند، باید بخش های تصویربرداری شبانه روزی فعال داشته باشند.

انتهای پیام/

کد خبر: 998859